Orange Polska: powrót do wypłacania dywidend możliwy od 2021 r.

Gospodarka

Orange Polska może powrócić do wypłacania dywidend w 2021 r., poinformował prezes Jean-François Fallacher, podkreślając, że to stwierdzenie nie oznacza, iż operator ma już takie plany.

Jean-François Fallacher
Jean-François Fallacher Fot. Orange Polska

Orange Polska może powrócić do wypłacania dywidend w 2021 r., poinformował prezes Jean-François Fallacher, podkreślając, że to stwierdzenie nie oznacza, iż operator ma już takie plany.

.@Orange_Polska może powrócić do wypłacania dywidend w 2021 r. #Orange #OrangePolska #dywidenda

"Uważamy, że 2020 to będzie jeszcze rok, w którym będziemy inwestować w światłowód. Według nas także w 2020 r. będzie aukcja częstotliwości dla 5G. Dziś nasza prognoza jest taka, że nie wrócimy do dywidend w 2020 r. Zaś 2021 to będzie pierwszy rok, w którym moglibyśmy wrócić do dywidend" - powiedział Fallacher podczas prezentacji wyników.Podkreślił, że byłoby to uzależnione od realizacji planów operatora w zakresie rozwoju biznesu i generowania przepływów gotówkowych.

Nie ma konkretnego terminu

"Nie planujemy konkretnego [terminu] powrotu do dywidendy. Uważam jedynie, że 2021 to pierwszy rok, kiedy widzimy taką możliwość z punktu widzenia gotówki, jeśli będziemy ją generowali w sposób trwały i w odpowiednich ilościach oraz przy odpowiednim stanie podstawowego biznesu" - dodał prezes.We wrześniu 2018 r., przedstawiciele Oraneg polska informowali, że w strategii jest przestrzeń do wypłaty dywidendy za 2019 rok w 2020 roku, ale na obecną chwilę nie składali deklaracji ani w kwestii terminu, ani potencjalnej wartości.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: