Osobowości gospodarki elektronicznej

Wydarzenia

Kapituła Konkursu Kongresu Gospodarki Elektronicznej nie miała łatwego zadania honorując i wyróżniając najbardziej wyraziste osobowości i inicjatywy cyfryzacji za rok 2018. Wyniki ogłoszono podczas Kongresu Gospodarki Elektronicznej.

Szymon Wałach, mat. pras. PKO BP

Kapituła Konkursu Kongresu Gospodarki Elektronicznej nie miała łatwego zadania honorując i wyróżniając najbardziej wyraziste osobowości i inicjatywy cyfryzacji za rok 2018. Wyniki ogłoszono podczas Kongresu Gospodarki Elektronicznej.

#SzymonWałach: Przed nami jest jeszcze 99% gospodarki do zdigitalizowania @PKOBP

Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej za 2018 został Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim.– W zakresie dygitalizacji zrobiliśmy dopiero 1% i nie chodzi o to, by mówić, że to mało, tylko trzeba podkreślać, że przed nami jest jeszcze nadal 99% gospodarki do zdigitalizowania – powiedział laureat nagrody podczas gali wręczenia okolicznościowych statuetek.– Powinniśmy o digitalizacji myśleć znacznie szerzej, niż tylko jako o wyzwaniu technologicznym. Dla PKO BP digitalizacja zaczyna się od edukacji. Staramy się, aby nasi pracownicy byli przygotowani do cyfrowej rewolucji, zdobywali nowe umiejętności i potrafili poruszać się po nowym rynku pracy.Przygotowaliśmy studia podyplomowe w zakresie Data Science, mamy ponad tysiąc osób przeszkolonych ze „zwinnych” metodyk pracy i kilkaset osób w grupach roboczych związanych z technologią blockchain. To jest przyszłość bankowości. Z drugiej strony jednak nie możemy zapominać o dygitalizacji inkluzywnej, czyli za pomocą cyfryzacji rozwiązywać realne problemy społeczne.

Jako Partnera Roku kapituła nagrody wskazała Krajową Izbę Rozliczeniową.– Jest to wyróżnienie nie tylko dla samej Krajowej Izby Rozliczeniowej, ale dla wszystkich inicjatyw sektorowych, które robimy – mówił Piotr Alicki, prezes zarządu KIR. – Jest to także ukłon w stronę całego sektora bankowego, który bardzo często animuje te nasze działania.Projektem Roku uznano program Fundacji Polska Bezgotówkowa.– Jesteśmy dumni, że jako Związek Banków Polskich powołując wspólnie z partnerami Fundację Polska Bezgotówkowa nie popełniliśmy błędu – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes zarządu ZBP, wręczając nagrodę.Zbigniew Wiśniewski, który w imieniu Fundacji przyjął statuetkę, podkreślił, że na polskim rynku pojawiło się 170 tys. nowych terminali płatniczych, dofinansowanych przez Fundację, i tak naprawdę nagroda należy się wszystkim uczestnikom rynku, którzy pracują na to, by setki tysięcy urządzeń pozwalało na coraz szerszy obrót bezgotówkowy. 

Jury przyznało także tytuł Dziennikarza Roku, którym za 2018 został Bartłomiej Godusławski z Dziennika Gazety Prawnej. Natomiast wyróżnieniem specjalnym – tytułem Osobowości Gospodarki Elektronicznej – uhonorowano Małgorzatę O'Shaughnessy, wieloletnią Dyrektor Zarządzającą regionem Europy ŒŚrodkowo-Wschodniej, Visa.
Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: