Oszczędzaj na swój wymarzony cel w Raiffeisen Polbank

Bankowość

Darmowe konto oszczędnościowe "Wymarzony Cel" z atrakcyjnym oprocentowaniem od pierwszej do ostatniej złotówki i bonusem od banku za systematyczne oszczędzanie;Przejrzysty mechanizm ustalania oprocentowania;Możliwość otwarcia i personalizacji dowolnej liczby kont, każdego na inny "wymarzony" cel;Przydatny i bezpłatny serwis SMS, wspierający w realizacji marzeń; Dostępność dla obecnych i nowych klientów na identycznych warunkach.

Darmowe konto oszczędnościowe "Wymarzony Cel" z atrakcyjnym oprocentowaniem od pierwszej do ostatniej złotówki i bonusem od banku za systematyczne oszczędzanie;Przejrzysty mechanizm ustalania oprocentowania;Możliwość otwarcia i personalizacji dowolnej liczby kont, każdego na inny "wymarzony" cel;Przydatny i bezpłatny serwis SMS, wspierający w realizacji marzeń; Dostępność dla obecnych i nowych klientów na identycznych warunkach.

Raiffeisen Polbank znany jest z partnerskiego traktowania klientów, więc mogą oni być pewni, że oferowane przez bank produkty są wiarygodne, proste i wygodne w obsłudze, a także dostępne na tych samych warunkach dla każdego. Potwierdza to bardzo duże zainteresowanie Wymarzonym Kontem Osobistym, z którego korzysta już prawie 200 tysięcy klientów. Kierując się takim podejściem bank wprowadza na rynek kolejny produkt z "wymarzonej" serii, po bardzo dobrze przyjętych ostatnio Wymarzonych Perspektywach, umożliwiających oszczędzanie na przyszłość na atrakcyjnych i transparentnych warunkach.

Nowy produkt ma zachęcić Polaków do systematycznego oszczędzania nawet drobnych kwot i realizacji w ten sposób marzeń, z których dotychczas często rezygnowali, bądź wspierali się pożyczonymi środkami. Dzięki kontu oszczędnościowemu Wymarzony Cel odkładanie pieniędzy przestanie być przykrym wyrzeczeniem, a stanie się prostym sposobem ich pomnażania. Bank przekonuje, że każdy ma jakiś wymarzony cel, na który warto oszczędzać, niezależnie od tego czy są to wakacje, rower czy kurs tańca. Dlatego po partnersku będzie pomagał realizować marzenia tym, którzy zdecydują się na regularne odkładanie pieniędzy, nagradzając ich wytrwałość i systematyczność podwyższeniem oprocentowania środków na koncie.

Większość Polaków postrzega oszczędzanie jako bolesne wyrzeczenie i konieczność zaciskania pasa. Odkładamy nie na realizację swoich planów, ale na tzw. czarną godzinę. Sądzimy, że tylko bogatych stać na oszczędzanie. W rezultacie chociaż 2/3 z nas uważa, że warto oszczędzać, to mniej niż połowa faktycznie to robi! Konto Wymarzony Cel ma to zmienić i pokazać, że warto mieć marzenia i regularnie na nie odkładać. Przy czym nie muszą to być wcale duże sumy, bo w oszczędzaniu liczy się konsekwencja, systematyczność i jasno określony cel. Bo łatwiej nam odkładać pieniądze, kiedy wiemy, jaką będziemy mieli z tego korzyść. Tak jest po prostu mądrzej, niż realizować marzenia na kredyt lub rezygnować z nich. A najlepiej jest mieć partnera, który nas w realizacji marzeń dopinguje, nagradzając konsekwencję podniesieniem oprocentowania - mówi Tomasz Dymowski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą Produktową i Relacjami z Klientami Raiffeisen Polbank.

Wymarzony Cel to darmowe konto oszczędnościowe, na którym pieniądze pracują od pierwszej do ostatniej złotówki, a systematyczne oszczędzanie nagradzane jest dodatkowym bonusem ze strony banku w postaci podwyższonego oprocentowania. Bonus otrzymuje każdy, kto co miesiąc zasila konto dowolną kwotą i w tym czasie nie "podbiera" z niego środków. To klient decyduje jakie kwoty i jak długo chce oszczędzać.

Dla wygody klientów bank umożliwia otwarcie dowolnej liczby takich bezpłatnych kont. Każde może więc służyć zbieraniu na inny wybrany cel i mieć inny horyzont czasowy, dzięki czemu realizacja jednego celu nie będzie zakłócać odkładania na inny. Kolejnym wyróżnikiem nowego konta jest mechanizm ustalania oprocentowania, dzięki któremu konto jest atrakcyjnie oprocentowane dla całości zgromadzonych na nim środków przez cały czas, a nie tylko na początku, np. przez pierwsze 3 miesiące. Oprocentowanie na koncie Wymarzony Cel odpowiada zawsze aktualnej wysokości stawki referencyjnej NBP, która obecnie wynosi 1,50%, i będzie się zmieniać wraz z nią. Ten prosty i czytelny mechanizm docenili już klienci Wymarzonego Konta Osobistego i Wymarzonego Konta Lokacyjnego. Bank umożliwia także klientom bardzo prosty sposób na bonusowe podniesienie oprocentowania środków na koncie do poziomu 2,00%. Wystarczy, że stan danego konta nie zostanie uszczuplony przez cały miesiąc, a klient w tym samym miesiącu dopłaci do zgromadzonych środków przynajmniej złotówkę, żeby w kolejnym miesiącu oprocentowanie konta zostało podwyższone o 0,5 pkt proc. Dodatkowe środki mogą pochodzić  z wpłaty gotówkowej, przelewu wewnętrznego i zewnętrznego, a nawet ze środków z zakończonej właśnie lokaty. Podwyższone oprocentowanie będzie przez bank lojalnie utrzymywane w kolejnych miesiącach, o ile klient nadal będzie spełniał warunki. Dlatego najefektywniejszym dla klientów rozwiązaniem jest odkładanie na każdy cel na oddzielnym koncie. Wtedy wypłata środków na realizację jednego z celów nie będzie powodowała utraty podwyższonego oprocentowania, gdy nadal oszczędzamy na inny.

Konto Wymarzony Cel dostępne jest bezpłatnie na identycznych warunkach zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

Dbając o komfort i wygodę klientów, bank zapewnił im możliwość personalizacji posiadanych kont Wymarzony Cel. Klient może zatem zdefiniować - dla każdego konta oddzielnie - na co mają być przeznaczone gromadzone na nim pieniądze i nadać mu indywidualną nazwę, która pomoże o tym pamiętać, np. wakacje, kurs tańca itp. Można również zdefiniować kwotę, która powinna zostać zebrana oraz datę, do której oszczędności powinny zostać zgromadzone. Klient może ponadto zażyczyć sobie, aby bank informował go za pomocą bezpłatnych wiadomości SMS o przyznaniu bonusowego oprocentowania oraz osiągnięciu kolejnych etapów w drodze do wymarzonego celu.

Posiadacz Wymarzonego Celu sam decyduje, ile, na co i do kiedy chce oszczędzać. Bank nie zmusza go do wpłacania jakichś z góry ustalonych minimalnych kwot w miesiącu, czy minimalnego okresu oszczędzania. Klient wie, że odkładając regularnie nawet drobne sumy, systematycznie zbliża się do spełnienia swojego marzenia. Oszczędza, nie mając wrażenia wyrzeczenia, ale przeciwnie - widzi jak z każdym miesiącem jest coraz bliżej realizacji swoich celów. Tym bardziej, że atrakcyjne warunki obowiązują na koncie zawsze, a nie tylko na początku. Dodatkowo bank mu w tym oszczędzaniu pomaga, podnosząc oprocentowanie na koncie po spełnieniu warunków, które są łatwo osiągalne dla każdego - dodaje Tomasz Dymowski.

Otwarcie i prowadzenie konta Wymarzony Cel nie wiąże się z żadnymi opłatami, czy ryzkiem utraty środków. Bank nie pobiera także żadnych opłat za wpłaty na konto, w tym również za realizację wpłat przez obsługę kasową w oddziałach. Wypłaty z konta realizowane po raz pierwszy w danym miesiącu są bezpłatne, niezależnie od tego czy klient wypłaca pieniądze w kasie, przelewa je w oddziale, telefonicznie lub przez Internet na inne konto w Raiffeisen Polbanku czy też dokonuje przelewu bezpośrednio do innego banku. Dzięki temu każdy klient, który uzbierał już środki na swój wymarzony cel, może zrealizować go natychmiast, bez żadnych dodatkowych barier czy kosztów.

Marcin Jedliński
rzecznik prasowy Raiffeisen Bank Polska S.A.

Udostępnij artykuł: