OT Logistics S.A. ogłosiło wyniki za I półrocze 2013 r.- zysk netto wzrósł o ponad 27 proc.

Finanse i gospodarka

OT Logistics S.A. ogłosiła wyniki finansowe za I półrocze 2013 r. (sporządzone według standardów MSR). Skonsolidowany zysk netto wzrósł do ponad 8 mln zł r., co w porównaniu do analogicznego okresu w 2012 r. kiedy osiągnięto 6,3 mln zł, oznacza ponad 27 proc. wzrost.

Zgodnie z raportem skonsolidowanym opublikowanym przez Grupę OT Logistics, zysk netto w opisywanym okresie wzrósł o ponad. 27 proc. i wyniósł dokładnie 8,1 mln zł względem 6,3 mln zł po pierwszych dwóch kwartałach 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 228 mln zł.

– Cieszę się, że w czasach trudniejszych gospodarczo, osiągamy sukcesy i mamy po pierwszym półroczu 2013 r. imponując wzrost zysku netto. To dobra wiadomość dla naszych akcjonariuszy i dobry znak dla spółki takiej jak OT Logistics, która nieustannie się rozwija i poszerza paletę swoich usług. W I półroczu udało nam się zrealizować własne cele. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie, podpisaliśmy umowę przedwstępną na zakup kontrolnego pakietu akcji C.Hartwig Gdynia S.A., przyznano nam wyłączność na przeprowadzenie due diligence Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia sp. z o.o. (BTDG), a niebawem rozpoczynamy negocjacje z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. odnośnie długoletniej dzierżawy 23,5 ha gruntu  zlokalizowanego na terenie Portu. To bardzo ważne wydarzenia dla naszej Spółki  – powiedział po publikacji wyników Piotr Chajderowski, prezes zarządu OT Logistics S.A.

Źródło: OT Logistics S.A.

Udostępnij artykuł: