Otwarcie sezonu narciarskiego w Austrii

Polecamy

Niedługo nadejdzie moment, którego narciarze i miłośnicy innych sportów zimowych wyczekują z niecierpliwością już od wielu miesięcy! W Austrii niebawem ruszą pierwsze wyciągi narciarskie!

Niedługo nadejdzie moment, którego narciarze i miłośnicy innych sportów zimowych wyczekują z niecierpliwością już od wielu miesięcy! W Austrii niebawem ruszą pierwsze wyciągi narciarskie!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie ośrodków, w których już za kilka tygodni będzie można po raz pierwszy w tym sezonie pojeździć na nartach.

KARYNTIA

Dolina rzeki Möll (Mölltal)

18-20.10.2013, "Mölltal Opening“

 • Szeroka trasa testowa do carvingu
 • “Menu na otwarcie sezonu w Restauracji Panoramicznej"
 • Party na lodowcu
 • organizatorzy podstawiają autobusy

26-29.10.2013, "Powder Opening“

16-17.11.2013, "Intersport Opening“

 • Szeroka trasa testowa do carvingu
 • Party Intersport w sobotę wieczorem w dolinie
 • Park śnieżny (Snow Park) z boarder crossem, skokami i falistym stokiem

www.flattach.at

Grossglockner/gmina Heiligenblut

30.11.2013, otwarcie sezonu
13-15.12.2013, otwarcie sezonu zimowego w Heiligenblut przy szczycie Grossglockner "Zimowa rozgrzewka“

www.heiligenblut.at

Nassfeld

06.12.2013, rozpoczęcie sezonu - największe otwarcie sezonu narciarskiego w Europie również w tym roku odbędzie się w Nassfeld. W ten weekend w największym ośrodku narciarskim w Karyntii spodziewanych jest 1500 gości. Odpowiedni ramowy program będzie realizowany w hotelu Cube.

06-08.12.2013: "University of snow“ - największe otwarcie sezonu narciarskiego dla studentów w Europie

www.nassfeld.at

Gerlitzen Alpe

06.12.2013, zimowe otwarcie sezonu w Gerlitzen (w zależności od warunków śnieżnych)

www.gerlitzen.com

Bad Kleinkirchheim

30.11.2013 rozpoczęcie sezonu

www.badkleinkirchheim.at

Mallnitz

21.12.2013 rozpoczęcie sezonu

www.mallnitz.at

TYROL

Dolina Alpbach (Alpbachtal)

13-14.12.2013 otwarcie sezonu zimowego w Dolinie Alpbach
Impreza otwarcia sezonu zimowego i centrum testowania nart (Skitestcenter)

www.alpbachtal.at

St. Anton am Arlberg

06-08.12.2013, otwarcie sezonu narciarskiego w St. Anton

St. Anton am Arlberg sezon zimowy 2013/2014 rozpoczyna 6 grudnia muzycznie i wielkim testem narciarskim. Międzynarodowy cel podróży narciarzy ze swoją infrastrukturą i eksponowanym położeniem  jest idealnym punktem wyjścia do 340 kilometrów oznakowanych zjazdów i 200 kilometrów jazdy w terenie. 94 nowoczesne kolejki górskie i wyciągi transportują sympatyków sportów zimowych na teren tego ośrodka narciarskiego.

"Country meets Snow" w St. Anton am Arlberg rusza 6 grudnia. Ta tyrolska miejscowość narciarska obchodzi w tym roku inaugurację zimy trzydniowym testem narciarskim oraz jazdą pod górkę i z górki  według motta "Country meets Snow“. Koszule w kratkę, buty kowbojskie, dżinsy i kapelusze kowbojskie łączy się tutaj z nartami, kaskami i odzieżą sportową. Przybyli goście będą mogli w trakcie inauguracyjnego weekendu przetestować najnowszy sprzęt narciarski tego sezonu. Całości towarzyszyć będzie odpowiedni akompaniament muzycznym i niejednemu przy pierwszym zjeździe lub na jednym z koncertów wyrwie się z ust głośne "Jiiihaaa“. Kapele country, koncerty, taniec line dance (być może z nowym maratonem tego tańca) i wręczanie nagród - program przez cały sezon będzie miał charakter amerykańsko-tyrolski.

To jest preludium do zimy ze spektakularnymi zawodami sportowymi, takimi jak legendarny już zjazd "Biały Szał“ (Weißer Rausch) czy  "Turniej siatkówki na śniegu“ (Snow Volleyball Tour) oraz imprezy kulturalne, takie jak "Narciarska podróż w czasie“, "Koncert Noworoczny w Arlberg“, "New Orleans meets Snow“, klasyczne atrakcje "apres ski"  i wieczory w chatach góralskich, pobyty tygodniowe w zryczałtowanych cenach, począwszy do tygodni jazdy techniką wedel po Dni Kryształków Śniegu (Schneekristalltage) w okresie przedświątecznym (przed Bożym Narodzeniem),

www.stantonamarlberg.com

Dolina Ötztal

Sölden

12-13.10.2013, Maxxx Mountain First Snow - rozpoczęcie sezonu na lodowcu
Bezpłatne testowanie nart i snowboardów czołowych marek
Koncert "na żywo“
Imprezy w lokalach w Sölden

www.oetztal.com

26-27.10.2013, otwarcie Pucharu Świata FIS  

www.skiweltcup.soelden.com

Obergurgl-Hochgurgl

14.11.2013, otwarcie sezonu zimowego

15-16.11.2013, "Święto otwarcia sezonu narciarskiego" w Pałacu Zimowym (Winterpalast)

www.obergurgl.com

Ötz/Hochötz

13.12.2013, inauguracja zimy

www.oetz.info

Ischgl

30.11.2013, Top of the Mountains Opening Concert

Koncert kanadyjskiej kapeli rockowej NICKELBACK.

www.ischgl.com

Pitztal www.pitztal.com

Lodowiec Pitztal (Pitztaler Gletscher)

26-27.10.2013, uroczystość organizowana na najwyższym lodowcu w Tyrolu

Początek sezonu zimowego 2013 zapowiadają wyjątkowe towarzyszące wydarzenia sportowe, takie jak testowanie nart i snowboardów, wspinaczka po lodzie, grillowanie i wiele innych atrakcji.

www.pitztaler-gletscher.at

Hochzeiger

07.12.2013, otwarcie sezonu narciarskiego

"Otwarcie sezonu narciarskiego w Pitztal“ (Pitztaler Skiopening) - rozpoczęcie nowego sezonu narciarskiego na szczycie Hochzeiger w  dolinie Pitztal, jest od lat stałym punktem w kalendarzu narciarskim.

Nik P. & Band wystąpi na tradycyjnym "Pitztaler Skiopening" w sobotę, 7 grudnia 2013 r. przy środkowej stacji kolejki na Hochzeiger.  Ten sympatyczny wokalista ma w swoim repertuarze takie przeboje, jak "Einen Stern, der deinen Namen trägt", "Berlin" czy "Gloria". Przed Nikiem P. i jego zespołem, zanim jeszcze będziemy mogli nacieszyć się największymi przebojami na wys. 2000 m, będą rozgrzewać nas w tym roku: Hit  Box radia ORF Tirol z didżejem Aleksem oraz Tyrolski duet live "Sigi & Gerd". Następnie didżejka DJane w barze pod parasolem nastawi muzykę Krystl Secret. Wstęp na koncert z ważnym karnetem narciarskim jest wolny!

www.hochzeiger.com

Serfaus-Fiss-Ladis

06-08.12.2013, Festiwal śnieżny (Snowfestival) połączony z otwarciem sezonu i Party dla lotników (Flieger Party)[i][1]

www.serfaus-fiss-ladis.at

Stubaital

18-20.10.2013 Premiera moreboardów na lodowcu Stubai
www.stubai.at, www.stubaier-gletscher.com

Kaunertal

11-13.10.2013, otwarcie sezonu w Kaunertal (KTO)

11-13.10.2013, lodowiec w dolinie Kaunertal.Organizowany od 28 lat fantastyczny weekend z atrakcjami typu Park & Party Action! KTO w 2013 roku przyniesie kilka nowości:  więcej zawodów - więcej testivalu[2] - więcej  imprez towarzyszących - więcej zabaw -  po prostu więcej KTO!

W ten sposób we współpracy z firmą BLUE TOMATO największy testiwal zimowy oddający do dyspozycji uczestników ponad 60 najświeższych nowości zapewni bezpłatne wypróbowanie najlepszego i najnowszego sprzętu sportowego z zakresu freeskiingu i snowboardu.

4 rodzaje zawodów - swobodny "Monster Railsession", prezentowany na stronie downdays.eu i snowboarder MBM,  odjazdowy "Mini Shred", organizowany przez Skiing, zawody amatorskie (Amateur Contest) z pierwszorzędnymi nagrodami rzeczowymi i "Pro Contest" z nagrodą pieniężną w wysokości 10.500,- USD, zapraszają do pokazania własnych umiejętności i stylów jazdy. Już teraz uwagę zwraca niezwykle silna obsadzona lista startowa zawodów "Pro Contest". Zawody "Amateur Contest" są otwarte dla wszystkich i oferują w tym roku po raz pierwszy szczególnie "smaczny kąsek": zwycięzcy kwalifikują się do "Pro Contest", odbywającego się w niedzielę i do "Shred Down Austrian Masters" - a więc jest się o co bić! Oczywiście po raz kolejny do dyspozycji każdego jest Opening Park -  całe 3 dni z przeszkodami, skoczniami itd. Całości dopełnia kącik relaksacyjny (Relax Corner), didżeje, imprezy towarzyszące, takie jak akcja balansowania na desce "Vew-Do" ("Balance Board Action“)  czy wystawa snowboardowa z deskami snowboardowymi z ostatnich 30 lat. Swobody nastrój i dobra atmosfera są zapewnione!
A wieczorem? Nie ma otwarcia sezonu w Kaunertal bez słynnego już namiotu imprezowego, który w tym roku przejedzie specjalny “lifting"  i będzie czynny już od godziny  19.00, oferując  PRE-SESSIONS na luzie, z drinkami, rampą Mini Skate i nagłośnieniem przez didżejów, o które zadba wiedeński Dj Collective SOUNDTERRASSE - a więc zabierz ze sobą swój snowboard!

Potem zostanie  już tylko jedno: 2 dni atmosfery festiwalowej w namiocie imprezowym z międzynarodowymi zespołami, didżejami i premierowymi występami najlepiej zapowiadających się gwiazd sceny muzycznej.

www.kaunertaler-gletscher.at, www.kaunertal.com

Nauders

14.12.2013, początek sezonu zimowego

www.nauders.com, www.reschenpass.net

Kaltenbach/Hochzillertal

30.11.2013,  otwarcie sezonu

www.hochzillertal.com

Hintertux

01-03.10.2013: sezon iF3 (festiwal filmów o freeskiingu)

W skład programu wchodzi "wypasiony" Betterpark w Hintertux dla amatorów freeskiingu i snowboardu z coachingiem dla gości, zamknięta premiera video, godzina przeznaczona na autografy z udziałem wszystkich profesjonalistów z tej dziedziny oraz impreza dla uczestników. IF3 screening w Hintertux odbędzie się we środę 2 października w Tux-Center w Lanersbach. Następnym punktem programu będzie impreza w lokalu "Kleine Tenne“ w Lanersbach.

04-06.10.2013: Hotzone.tv  - Park Opening na lodowcu w Hintertux

 • restauracja Fernerhaus:
 • bezpłatne testowanie snowboardów - sprzęt na sezon zimowy 2013/14Betterpark Hintertux -  otwarty dla każdego!
 • adidas DJ Lounge, grill
 • adidas Jersey Jam
 • Pro Line Betterpark Hintertux: Hotzone.tv Session of the Dudes
 • Kids Coaching

Program w dolinie:

 • "Apres ski dla snowboardowców“ z didżejem NLP (z Innsbrucka) w górskim lokalu Hohenhaus Tenne w Hintertux
 • wstępna rozgrzewka przed imprezą z didżejem NLP (z Innsbrucka) w Tux1 w Hintertux
 • DISTORTED REALITY Premiera video by Pirate Movie Productions w Tux Center
 • ROZGRZEWAJĄCE IMPREZY  Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU W TUX
 • After Shred Session na parkingu w Hintertux z ORYGINALNĄ "BAG JUMP BOMB DROP SESSION"
 • równolegle Opening Night w Hintertux, Hohenhaus Tenne (organizatorzy podstawiają specjalne autobusy)

www.tux.at, www.hintertuxergletscher.at

Hohe Salve

21.12.2013, rozpoczęcie sezonu

www.hohe-salve.com

TYROL WSCHODNI  www.osttirol.com

Hochpustertal
07.12.2013

St. Jakob w Defereggental
20.12.2013

Dolomity Lienzkie (Lienzer Dolomiten)

07.12.2013 - w zależności od warunków śnieżnych
Region Parku Narodowego Wysokie Taury (Hohe Tauern) we Wschodnim Tyrolu
07.12.2013, otwarcie sezonu zimowego w ośrodku sportów zimowych na Großglockner w Kals-Matrei

VORARLBERG

Lech Zürs/Arlberg

05.12.2013 Lech Zürs  - rozpoczęcie sezonu zimowego

www.lech-zuers.at

Damüls

06.12.2013,  otwarcie sezonu narciarskiego

www.damuels.at

Au-Schoppenau

14.12.2013, otwarcie sezonu zimowego

www.au-schoppernau.at

Kleinwalsertal

14.12.2013, otwarcie sezonu
Niektóre wyciągu otwarte są już przed 7 grudnia

www.kleinwalsertal.com

GÓRNA AUSTRIA

Kasberg

07.12.2013 rozpoczęcie sezonu

www.kasberg.at

Dachstein-West

07.12.2013, otwarcie sezonu zimowego

www.dachstein.at

SALZBURGERLAND

Kaprun

09-10.11.2013 White Start Games

www.whiterstartgames.com/pages/de/event.php

Obertauern

Weekend rozpoczynający się 29.11.2013, impreza otwarcia sezonu z zespołem “The Bosshoss"

www.obertauern.com

Rauris

13-15.12.2013, otwarcie sezonu narciarskiego

www.raurisertal.at

Lungau

rozpoczęcie sezonu przewidywane jest pod koniec listopada 2013, Großeck/Speiereck

www.bergbahnen-lungau.at

Aineck/Katschberg

30.11.2013 uruchomienie kolejek górskich
08.12.2013 uroczystość inaugurująca sezon zimowy

www.katschi.at

Saalbach-Hinterglemm, www.saalbach.com

05-07.12.2013, Swatch Snow Mobile - wyścigi na pojazdach śnieżnych pod patronatem firmy Swatch

Program:

 • Oficjalny wieczór powitalny (Official Welcome Night) połączony z prezentacją uczestniczących zespołów
 • Trening i kwalifikacje
 • VIP Side Event
 • Wyścig i finał
 • Wręczenie medali zwycięzcom
 • Koncert austriackiego radia Ö3 z pokazami “na żywo"
 • Impreza After Race w Goaßstall
 • Wstęp do stref publiczności  i na koncert radia Ö3 jest wolny!

www.snow-mobile.at

12-15.12.2013, Rave on Snow

Największy na świecie festiwal muzyczny muzyki klubowej! 20 lat imprezy Rave on Snow w Saalbach Hinterglemm! Największy na świecie zimowy festiwal muzyki klubowej  po raz kolejny przyciąga do zasypanego śniegiem Saalbach Hinterglemm  tysiące zwolenników muzyki elektronicznej wyjątkową kombinacją muzyki keyboardowej i życia nocnego. Rave on Snow to więcej niż party, Rave on Snow jest "bożonarodzeniową imprezą“  muzyki klubowej, zimowym spotkaniem, obiecującym najgorętsze imprezy nawet przy minusowych temperaturach. "Rave on Snow“ jest od dawna symbolem wysokiej jakości innowacji audiowizualnych. Wiele kapeli muzycznych dzięki " Rave on Snow“ utorowało sobie drogę na listy wykonawców w najlepszych klubach międzynarodowych i na listy przebojów. Większość z nich pozostała przez te lata wierna imprezie "Rave on Snow“ i cieszy się z możliwości prezentowania swoich najnowszych kompozycji w tej szczególnej oprawie. Czeka na Was ponad 70 didżejów i pokazów live!
http://raveonsnow.com

Hochkönig

05.12.2013 rozgrzewka przed sezonem
06.12.2013 rozpoczęcie sezonu

www.hochkoenig.at

Uttendorf/Weißsee

21.12.2013, otwarcie sezonu

www.weissee.at

STYRIA

Hauser-Kaibling

06-8.12.2013, otwarcie sezonu zimowego

www.hauser-kaibling.at

Schönberg-Lachtal

30.11.2013, rozpoczęcie sezonu

www.lachtal.at

Frauen Alpe

21.12.2013, otwarcie sezonu

www.frauenalpe.eu

Wysokie Taury (Hohentauern)

21.12.2013, otwarcie sezonu - narciarstwo biegowe

www.hohentauern.at

Spital am Semmering

13.12.2013, otwarcie sezonu narciarskiego w Stuhleck z zawodami narciarskimi z udziałem prominentów

www.spitalamsemmering.com

Ramsau am Dachstein

5-8.12.2013, otwarcie sezonu - narciarstwo biegowe

www.ramsau.com

Schladming

29.11.2013, otwarcie sezonu narciarskiego na stoku w Schladming (Schladminger Planai)

www.schladming-dachstein.at, www.planai.at 

Źródło: www.austria.info

Udostępnij artykuł:

Otwarcie sezonu narciarskiego w Austrii

Polecamy

  W Austrii ruszają pierwsze wyciągi narciarskie! Oto wykaz miejsc, gdzie uż niedługo będzie można pojeździć na nartach po raz pierwszy w nowym sezonie. 

  W Austrii ruszają pierwsze wyciągi narciarskie! Oto wykaz miejsc, gdzie uż niedługo będzie można pojeździć na nartach po raz pierwszy w nowym sezonie. 

Podajemy Państwu zestawienie szkółek narciarskich w Austrii, które zadeklarowały, że w tym sezonie zimowym zatrudnią polskich instruktorów.

"Bus Drivers' Guide" to broszura informacyjna, która została przygotowana dla kierowców autokarów przywożących grupy turystyczne do Wiednia.

Hotel Fliana ****s w Ischgl Fliana to 4-gwiazdkowy hotel, znajdujący się w tyrolskim kurorcie Ischgl. Jest on położony w cichej okolicy, na słonecznym zboczu góry, tuż przy dwóch kolejkach linowych.

Szczegóły

Źródło: austria.info

DrugiAkapitIKolejne

 

Udostępnij artykuł: