OZE: instalację fotowoltaiczną kupisz w IKEA

Czysty zysk

IKEA rozpoczęła współpracę z Foton Technik z Grupy innogy w zakresie sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych, podały spółki.

Sklep IKEA
Fot. stock. adobe.com/filmbildfabrik

IKEA rozpoczęła współpracę z Foton Technik z Grupy innogy w zakresie sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych, podały spółki.

Podjęcie współpracy z Foton Technik to kolejny krok w demokratyzacji energii odnawialnej. Naszym celem jest uczynienie jej dostępną dla jak największej grupy ludzi.

"Ważne jest dla nas również dalsze budowanie świadomości naszych klientów na temat znaczenia odnawialnych źródeł energii w dobie kryzysu klimatycznego" - powiedziała dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju i prezes IKEA Retail Polska Karin Sköld, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: IKEA: zakupy zamówisz do paczkomatu InPostu >>>

"Nadrzędnym celem Grupy innogy, do której należy Foton Technik, jest prowadzenie biznesu w ramach zrównoważonego rozwoju. Partnerstwo z IKEA i połączenie sił obu biznesów w obszarze 'sustainability' pokazuje, że dla osiągnięcia najlepszych efektów niezbędna jest współpraca dużych firm z różnych sektorów rynku. Dzięki niej tworzymy wartość dodaną dla naszych klientów, pracowników, akcjonariuszy, partnerów biznesowych i środowiska" - dodał prezes innogy Polska Filip Thon.

Energia słoneczna dla domu

Współpraca z nowym partnerem obywać się będzie w ramach nowej odsłony dotychczasowej oferty "IKEA. Energia słoneczna dla domu". Oferta została otwarta również dla biznesowej części klientów IKEA.

"Dzięki współpracy z IKEA chcemy wspólnie jak najszerzej promować proekologiczną postawę odpowiedzialności, która ma wpływ na życie każdego z nas. Doświadczenie i najwyższa jakość usług firmy Foton Technik połączona z troską o najdrobniejszy szczegół IKEA pozwoliły wypracować nam unikalne rozwiązanie, które jest dostępne dla szerokiego grona klientów, nowoczesne, a przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości komponentów zapewnia zadowolenie naszym klientom" - wskazał prezes Foton Technik Michał Skorupa.

Czytaj także: Dlaczego właściciele paneli fotowoltaicznych są kłopotem dla polskiej energetyki?

Poprzedni partner IKEA w zakresie oferty instalacji fotowoltaicznych, firma Geo Solar, nadal będzie świadczył serwis gwarancyjny dla klientów, dla których zrealizował usługę sprzedaży oraz montażu paneli fotowoltaicznych we współpracy z IKEA, podano także.

Foton Technik to spółka z Grupy innogy oferująca instalacje fotowoltaiczne.

Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie 11 sklepów IKEA i 22 Punkty Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 32 sklepy IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: