OZE w swoim domu sfinansujesz z Santander Consumer Bankiem

ESG / Z rynku

Jednym ze sposobów dbania o naszą planetę może być szersze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Pomocą w tym obszarze służy Santander Consumer Bank – bank od kredytów, który umożliwia Klientom sfinansowanie na specjalnych warunkach tego typu inwestycji.

Santander Consumer Bank
Fot. Santander Consumer Bank

Jednym ze sposobów dbania o naszą planetę może być szersze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Pomocą w tym obszarze służy Santander Consumer Bank – bank od kredytów, który umożliwia Klientom sfinansowanie na specjalnych warunkach tego typu inwestycji.

#SantanderConsumerBank we współpracy z kilkuset partnerami handlowymi w całej Polsce proponuje #kredyt ratalny dla klientów zainteresowanych zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła #OZE

Santander Consumer Bank we współpracy z kilkuset partnerami handlowymi w całej Polsce proponuje w ramach swojej oferty - kredyt ratalny dla klientów zainteresowanych zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła.  

Czytaj także: Zielona oferta polskich banków >>>

Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenia, które mogą zastąpić klasyczne sposoby ogrzewania domu i wody. Są całkowicie zautomatyzowane i nie wymagają codziennej obsługi. Panele fotowoltaiczne, czyli inaczej panele słoneczne,  służą wytwarzaniu prądu stałego. Na ich rosnącą popularność ma wpływ m.in. możliwość odliczenia, począwszy od rozliczenia za 2019 r., od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją termomodernizacji. Polacy zaczynają dostrzegać korzyści płynące z przejścia na odnawialne źródła energii. Decydując się na na instalację fotowoltaiki, właściciel domu staje się producentem energii elektrycznej. Dzięki temu nie tylko pomaga planecie, ale również obniża koszty eksploatacji domu, ponieważ nie korzysta z energii dostępnej z sieci.

Maksymalna wartość kredytowanego towaru/usługi to 50 000 zł

Partnerzy działający w branży odnawialnych źródeł energii mogą już proponować swoim klientom skorzystanie z kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank przy zakupie produktów potrzebnych w instalacji OZE. Okres kredytowania  wynosi  nawet 84 miesiące (7 lat), co daje możliwość rozłożenia dużych kwot na dogodne, niskie raty. Maksymalna wartość kredytowanego towaru/usługi to 50 000 złotych. Jeżeli jednak potrzebne środki przekraczają tę kwotę,  można wpłacić sprzedawcy nadwyżkę (wpłatę własną), a pozostałą sumę wraz z kosztami kredytu rozłożyć na raty.

Czytaj także: OZE: instalacje i produkcja energii elektrycznej z ochroną ubezpieczeniową >>>

- W Santander Consumer Banku udzieliliśmy od stycznia 2019 r. kilku tysięcy kredytów na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Średni okres finansowania, na który decydują się klienci to 59 miesięcy, a średnia kwota przyznanego kredytu to 23 000 złotych. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie takimi rozwiązaniami finansowania, bo z jednej strony Polacy stają się coraz bardziej ekologiczni, z drugiej tworzą swoje przestrzenie w bardziej zrównoważony sposób – mówi Piotr Dolata, członek zarządu Santander Consumer Banku. Proponowane finansowanie to bardzo konkurencyjny produkt finansowy wśród kredytów dedykowanych na zakupy w branży alternatywnych źródeł energii. W procesie przyznawania kredytu Santander Consumer Bank akceptuje dochody w obcych walutach. Po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej klient nie przechodzi weryfikacji terenowej.

Udostępnij artykuł: