Pakiet Biznes Rozwój dla Rolnika

Bankowość

PKO Bank Polski od 20 kwietnia oferuje atrakcyjne rozwiązanie dla osób prowadzących indywidulane gospodarstwo rolne. Pakiet Biznes Rozwój dla Rolnika to niskie opłaty za prowadzenie rachunku i możliwość korzystania w ramach pakietu z szeregu opcji dodatkowych. Rolnicy mogą skorzystać z kredytu inwestycyjnego, nawet na 20 lat, na zakup maszyn rolniczych.

PKO Bank Polski od 20 kwietnia oferuje atrakcyjne rozwiązanie dla osób prowadzących indywidulane gospodarstwo rolne. Pakiet Biznes Rozwój dla Rolnika to niskie opłaty za prowadzenie rachunku i możliwość korzystania w ramach pakietu z szeregu opcji dodatkowych. Rolnicy mogą skorzystać z kredytu inwestycyjnego, nawet na 20 lat, na zakup maszyn rolniczych.

Od 20 kwietnia rolnicy indywidualni, którzy otworzą rachunek bieżący w ramach pakietu Biznes Rozwój dla Rolnika, zapłacą za prowadzenie konta 9 zł miesięcznie. Pakiet zapewnia wygodny dostęp do gotówki dzięki największej sieci bankomatów w Polsce oraz możliwość korzystania z dopuszczalnego salda debetowego już od chwili otwarcia rachunku. Klienci bez dodatkowych opłat mogą korzystać m.in. z dostępu do rachunku w ramach bankowości elektronicznej iPKO, internetowych przelewów do ZUS oraz US, wpłatomatów oraz przez 6 miesięcy z platformy do prowadzenia księgowości. Dodatkową korzyścią dla rolników jest możliwość dokonywania wpłat zamkniętych. Klienci sami wybierają ich wartość, częstotliwość oraz sposób realizacji usługi. Wpłat można dokonywać w oddziałach Banku i automatycznych wrzutniach lub zdecydować się na odbiór gotówki bezpośrednio z gospodarstwa.

Kolejnym udogodnieniem dedykowanym rolnikom jest uelastyczniony kredyt inwestycyjny MSP. W przypadku, gdy udzielany jest na zakup lub refinansowanie zakupu nowych albo używanych maszyn rolniczych, suma okresu kredytowania i wieku kredytowanej maszyny może sięgać nawet 240 miesięcy. Oznacza to, że rolnicy kupujący nowy kombajn lub traktor skorzystają z niskiej raty i najdłuższego na rynku, dwudziestoletniego okresu kredytowania.

- Gospodarstwo rolne jest swego rodzaju firmą, która aby się rozwijać potrzebuje dopasowanych produktów bankowych. Rolnicy, którzy skorzystają z naszej oferty, mogą liczyć na szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz profesjonalną obsługę - podkreśla Dariusz Dzwonnik, dyrektor Biura Produktów Depozytowo-Transakcyjnych dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Także 20 kwietnia rozpoczyna się  kampania reklamowa pożyczki MSP. Koncentrować się będzie na radiu, prasie i Internecie. Hasło kampanii to "Pożyczka dla firm nawet w jeden dzień". Za proces planowania i zakupu kampanii prasowej oraz kampanii radiowej odpowiedzialny jest dom mediowy Universal McCann. Kampania w Internecie została zaplanowana i zakupiona przez interaktywny dom mediowy Value Media, natomiast  kreacje do kampanii zostały przygotowane przez agencje DDB oraz OS3.  Od dnia wprowadzenia produktu do oferty, tj. od 20 października ubiegłego roku, przedsiębiorcy sięgnęli po nią ponad 6 tysięcy razy na łączną kwotę blisko miliarda zł. Z pożyczki MSP mogą skorzystać klienci, w tym rolnicy, prowadzący działalność gospodarczą od przynajmniej 18 miesięcy. Maksymalna kwota pożyczki to 500 tysięcy złotych, a okres spłaty nie może przekroczyć 5 lat. PKO Bank Polski nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku. Pożyczka może być uruchomiona  jednorazowo albo w transzach, a podjęcie decyzji i uruchomienie pożyczki może nastąpić nawet w jeden dzień. Klienci mogą wybrać sposób spłaty - raty malejące lub równe. Warto podkreślić, że zakres wymaganych dokumentów jest ograniczony do minimum - przedsiębiorcy nie muszą przedstawiać prognoz finansowych ani biznesplanu.

Więcej szczegółów i informacji na temat oferty dla małych i średnich firm dostępnych jest w placówkach PKO Banku Polskiego i na stronie internetowej www.pkobp.pl.

Michał Zwoliński

Udostępnij artykuł: