Pakiet dla wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i organizacji non profit w ofercie Raiffeisen Polbank

Bankowość

Nowa odsłona oferty transakcyjno-depozytowej dla wybranych form prawnych, w tym wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i organizacji non profit;Wygodny w obsłudze i bezpłatny rachunek bieżący z nielimitowaną liczbą bezpłatnych przelewów krajowych;Atrakcyjnie oprocentowany rachunek bieżący oraz rachunek rozliczeniowo-lokacyjny z bezpłatnymi przelewami na rachunek bieżący.

Nowa odsłona oferty transakcyjno-depozytowej dla wybranych form prawnych, w tym wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i organizacji non profit;Wygodny w obsłudze i bezpłatny rachunek bieżący z nielimitowaną liczbą bezpłatnych przelewów krajowych;Atrakcyjnie oprocentowany rachunek bieżący oraz rachunek rozliczeniowo-lokacyjny z bezpłatnymi przelewami na rachunek bieżący.

Raiffeisen Polbank uatrakcyjnił ofertę transakcyjno-depozytową dla wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i organizacji non profit. Z bogatego pakietu usług mogą korzystać jednostki zorganizowane w następujące formy prawne: wspólnoty, spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia, związki zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, partie polityczne, kasy zapomogowo-pożyczkowe, szkoły i przedszkola, osoby prawne kościoła, nadleśnictwa, ogródki działkowe oraz kancelarie notarialne. Do końca roku bank planuje także zapewnić rozwiązania służące finansowaniu potrzeb i planów wymienionych grup podmiotów prawnych.

W ramach pakietu bank oferuje bezpłatne prowadzenie rachunku bieżącego oraz rachunków pomocniczych. Warto zaznaczyć, że rachunek bieżący jest oprocentowany (0,75%) co gwarantuje, że wszystkie środki zgromadzone w banku zarabiają dla wspólnoty już od pierwszej chwili. Bezpłatne będzie również prowadzenie atrakcyjnie oprocentowanego rachunku rozliczeniowo-lokacyjnego z nielimitowaną liczbą bezpłatnych przelewów wewnętrznych na rachunek bieżący. Konto będzie powiązane z usługą  automatycznego zarządzania saldami (automatyczne przeksięgowanie środków z rachunku bieżącego na wskazany rachunek rozliczeniowo-lokacyjnego). Bank oferuje również nielimitowaną liczbę bezpłatnych przelewów krajowych w ramach pakietu, jeśli wykonają je przez bankowość internetową R-Online Biznes lub aplikację na smartfony i tablety Mobilny Bank. Przelewy będzie można gromadzić w pakiety (paczki przelewów) liczone nawet w setkach, a następnie autoryzować i realizować jednym zleceniem. Klient sam decyduje w jaki sposób autoryzować przelewy, kodami SMS czy Tokenem. W ramach oferty bank udostępnił również usługę zarządzania i identyfikację płatności od członków wspólnoty (tzw. rachunki wirtualne), aby w łatwy i szybki sposób kontrolować  wpłaty należności za czynsz i fundusz remontowy.

Do rachunku bank wydaje kartę debetową Visa Business PayWave. Jej użytkowanie jest bezpłatne, jeśli w danym miesiącu zostaną nią zrealizowane wydatki bezgotówkowe na kwotę przynajmniej 350 zł. W przeciwnym wypadku koszt karty wyniesie 4 zł. Klienci nie płacą ani złotówki za wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach własnych banku i w sieci Euronet, wszystkie wpłaty w bankomatach własnych banku z opcją wpłat, wpłaty własne i od osób trzecich w oddziałach, ani za wyciągi elektroniczne do rachunku. Dla wygody klientów wyciągi można generować w specjalnych plikach przystosowanych do potrzeb księgowości i sprawozdawczości wspólnot mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Udostępnienie i korzystanie z bankowości internetowej, Mobilnego Banku oraz Centrum Telefonicznego Raiffeisen Polbanku również nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Nasza oferta jest obecnie bezkonkurencyjna na rynku. Bogaty pakiet użytecznych rozwiązań, niskie koszty oraz indywidualna opieka doświadczonego doradcy powodują, że już widzimy bardzo duże zainteresowanie, szczególnie ze strony wspólnot mieszkaniowych. To bardzo istotny dla nas i jednocześnie rosnący segment rynku - obecnie w Polsce funkcjonuje wg szacunków ok. 260 tysięcy wspólnot mieszkaniowych. Klient ten ma określone potrzeby i wymagania, realizuje opłaty, przyjmuje mnóstwo przelewów np. związanych z czynszami i często posiada znaczne nadwyżki finansowe. Nowa oferta trafiła wyraźnie w oczekiwania rynkowe, dzięki czemu udało nam się zwiększyć sprzedaż wybranych pakietów aż trzykrotnie - mówi Marcin Salamon, kierownik zespołu rachunków i produktów depozytowych w Raiffeisen Polbanku.

Obok rachunku bieżącego bank oferuje także w ramach pakietu bezpłatnie prowadzony rachunek rozliczeniowo-lokacyjny. To rozwiązanie dla tych klientów, którzy pragną zadbać o maksymalizację zysku z pozostających w ich gestii wolnych środków. Konstrukcja rachunku nie powoduje zamrożenia kapitału, jak na standardowej lokacie. Pieniądze można swobodnie przelewać na rachunek bieżący w dowolnym czasie i bez utraty naliczonych odsetek. Dodatkowo przelewy z tego rachunku na firmowy rachunek bieżący w Raiffeisen Polbank są zawsze bezpłatne. Środki na rachunku oprocentowane są w wysokości 1,5% dla kwot sięgających 99 999,99 zł, a powyżej tej sumy oprocentowanie wynosi 2%. Odsetki naliczane są codziennie z uwzględnieniem miesięcznej kapitalizacji. Nie ma ograniczeń co do maksymalnej lub minimalnej kwoty wpłaty.

Specjalnie dla wspólnot mieszkaniowych i organizacji non profit bank uruchomił Call Center, które w każdej chwili będzie wspierało klientów. Każdy klient otrzymuje też - bez dodatkowych kosztów - opiekę osobistego doradcy. Z oferty można skorzystać w każdej placówce Raiffeisen Polbank.

Marcin Jedliński
rzecznik prasowy
Raiffeisen Bank Polska S.A.

Udostępnij artykuł: