Panattoni inwestuje na wschodzie Polski – 39 000 m kw. Panattoni Park Rzeszów

Finanse i gospodarka

Panattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych poinformował o planach inwestycyjnych w Makroregionie Polska Wschodnia. Deweloper inwestuje w Rzeszowie, tworząc nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni blisko 39 000 m². Panattoni Park Rzeszów położony będzie w pobliżu autostrady A4 i drogi ekspresowej S19, a także w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Rzeszów Jasionka oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych. Inwestycja będzie dysponować jedyną powierzchnią magazynową klasy A w tym rejonie.

Panattoni Europe właśnie wystartował z budową własnego kompleksu dystrybucyjnego w Makroregionie Polska Wschodnia. Panattoni Park Rzeszów składać się będzie z 2 hal magazynowych klasy A liczących łącznie ok. 39 000 m² powierzchni. Idealne położenie nowego centrum to sąsiedztwo Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz tzw. Doliny Lotniczej. Bliskość autostrady A4 i drogi S19, a także bezpośrednia lokalizacja międzynarodowego portu lotniczego oraz terminala kolejowego stwarzają optymalne warunki dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Planowane zakończenie pierwszego etapu inwestycji 28 000 m² przewidziane jest na jesieni br.

Rzeszów i jego okolice jako część Makroregionu Polska Wschodnia to atrakcyjny gospodarczo region. Dzieje się tak między innymi za sprawą inwestycji w infrastrukturę drogową – połączeniu autostrady A4 z drogą ekspresową S19, a także systematycznej modernizacji drogowych szlaków komunikacyjnych. „Z tego  powodu, jako deweloper mocno dopingujemy i wspieramy tę część Polski poprzez realizację zupełnie nowego projektu – Panattoni Park Rzeszów. Region ten wraz z rozwojem autostrady A4 przybliżył się „czasowo” do Niemiec co sprawia, że zainteresowanie tą lokalizacją powinno rosnąć w szybkim tempie, a my jesteśmy na to przygotowani, skomentował Robert Dobrzycki Partner Zarządzający Panattoni Europe. Natomiast zgodnie z Mapą Pomocy Regionalnej na lata 2014-2020 dla Polski, inwestorzy w Polsce Wschodniej, w tym w województwie podkarpackim mogą liczyć na najwyższy możliwy do uzyskania w Unii Europejskiej poziom wsparcia. Mogą je otrzymać z różnych źródeł równe 50% kosztów kwalifikowanych nowego projektu.

Panattoni Park Rzeszów nie jest pierwszą realizowaną inwestycją w tym regionie przez dewelopera. Swoją obecność firma zaznaczyła chociażby poprzez takie projekty jak BTS o charakterze produkcyjnym dla firmy Zelmer (obecnie koncern Bosch Siemens) czy fabrykę dla firmy Pilkington Automotive Polska (aktualnie rozbudowywaną o kolejne 21 000 m²). Idealna lokalizacja centrum dystrybucyjnego jest niewątpliwie jednym z głównych atutów inwestycji, gwarantujących szybką i efektywną logistykę. Panattoni Park Rzeszów położony jest między węzłami autostrady A4 łączącej Zachodnią i Wschodnią Europę oraz bezpośrednio w pobliżu drogi ekspresowej S19. Sąsiaduje z międzynarodowym portem lotniczym Rzeszów Jasionka – dysponującym terminalem cargo Lufthansy i posiadającym jeden z najdłuższych pasów startowy w Polsce – oraz Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.

Źródło: panattoni.pl

Udostępnij artykuł: