Panattoni Park Łódź East ruszył IV etap budowy

Finanse i gospodarka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce wystartował z budową IV etapu Panattoni Park Łódź East. Budowanych jest 8 300 m², których powstanie sprawi że nowoczesne centrum dystrybucyjne osiągnie powierzchnię blisko 160 000 m².

Panattoni Europe rozpoczęło IV etap budowy Panattoni Park Łódź East – realizację wynajętych już 8 300 m². Jednym z nowych najemców jest zajmująca się outsourcingiem CERI International Sp. z o.o., która za pośrednictwem firmy doradczej Litwiniuk Property wynajęła 3 050 m². Na terenie parku wciąż trwa budowa 11 300 m² dla firmy TERG-Mediaexpert, specjalizującej się w dystrybucji produktów RTV, AGD oraz multimediów. Po ukończeniu IV etapu, centrum będzie składać się z czterech obiektów o łącznej powierzchni blisko 163 000 m².

Zalety Panattoni Park Łódź East zostały wielokrotnie dostrzeżone przez specjalistów z branży – w grudniu 2013 r. Panattoni Park Łódź East zdobyło nagrodę Prime Property Prize województwa łódzkiego. Centrum dystrybucyjne zostało wyróżnione nie tylko za szeroki wachlarz rozwiązań w ramach magazynowania, logistyki i dystrybucji, ale również za znaczenie i funkcję, którą spełnia dla rynku nieruchomości komercyjnych w województwie łódzkim. Obiekt został również wyróżniony przez jury konkursu CIJ Awards 2103, które przyznało nagrodę “Przemysłowej Inwestycji Roku”.

Panattoni Europe obecnie buduje w Polsce i w Czechach ponad 343 000 m², w tym dwa obiekty dla firmy Amazon, obiekt dla Castorama Polska o powierzchni 50 tys. m², obiekt BTS dla firmy Polaris o powierzchni 33 tys., czy BTS w Kutnie. Rozbudowywany jest również własny park przez dewelopera w Łodzi. Od 2005 roku, czyli od początku istnienia Panattoni w Europie Środkowej, wybudował ponad 1,9 miliona m² nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Systematycznie realizowana strategia rozwoju jest doceniana przez rynek, który w ciągu ostatnich lat wyróżnił Panattoni wieloma nagrodami. Do ostatnich można zaliczyć przyznany niedawno tytuł Dewelopera Roku 2013 w konkursie Eurobuild Awards “Przemysłowego Dewelopera Roku” podczas konkursu CIJ Awards 2013, czy na EASTLOG 2013 tytuł najemców za “Najlepszy Park Logistyczny Roku 2013” za Airport Logistic Park, a także miano Przemysłowego Dewelopera Roku 2012 w ramach finału prestiżowego konkursu CEE Quality Awards.

Źródło: Panattoni Europe

Udostępnij artykuł: