Panattoni rusza z budową 24 000 m2 w Łodzi – łącznie 187 mln euro realizacji w całej Polsce.

Finanse i gospodarka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce rozbudowuje Park Łódź East. Realizowane 24 000 m2 to powierzchnia przeznaczona na wynajem zróżnicowanym klientom. Po zakończeniu jej budowy, ten nowoczesny kompleks będzie liczyć aż 187 000 m2.

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce rozbudowuje Park Łódź East. Realizowane 24 000 m2 to powierzchnia przeznaczona na wynajem zróżnicowanym klientom. Po zakończeniu jej budowy, ten nowoczesny kompleks będzie liczyć aż 187 000 m2.

Kolejne 24 000 m2 dołącza do aktualnie budujących się 265 000 m2 powierzchni magazynowo-przemysłowej przez Panattoni w Polsce. Łączna wartość obiektów w realizacji to ponad 187 milionów euro. Polska Centralna jest atrakcyjnym terenem dla najemców powierzchni magazynowych i produkcyjnych ze względu na swoje położenie i dobrą infrastrukturę transportową. Co więcej, przewiduje się, że okolice Łodzi będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem najemców związku z budową odcinka autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem. Wykorzystując ten trend Panattoni Europe zwiększa powierzchnię magazynową Parku Łódź East o 24 000 m2.

Panattoni Park Łódź East jest jednym z czterech parków dewelopera w obszarze Polski Centralnej, pozostałe to: Panattoni Business Center Łódź, Panattoni Park Łódź South i Panattoni Park Stryków. Park Łódź East jest nowoczesnym kompleksem dystrybucyjnym, oferującym szeroki wachlarz rozwiązań w ramach magazynowania, logistyki i dystrybucji oraz produkcji. Składa się obecnie z czterech budynków o łącznej powierzchni 163 000 m², zaś docelowo obejmie obszar 187 000 m². Park znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie węzła "Łódź Wschód" autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn), zaledwie 10 km od centrum miasta.

Warto dodać, że Panattoni Park Łódź East otrzymał nagrodę Prime Property Prize województwa łódzkiego za szeroki wachlarz rozwiązań w ramach magazynowania, logistyki i dystrybucji oraz za znaczenie i funkcję, którą spełnia dla rynku nieruchomości komercyjnych w regionie. Obiekt został również wyróżniony przez jury konkursu CIJ Awards 2103, które przyznało nagrodę "Przemysłowej Inwestycji Roku".

Aktualnie Panattoni Europe realizuje prawie 290 000 m² nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 m² powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak Castorama Polska (50 000 m²) czy Polaris (33 600 m²).

Źródło: Panattoni Europe

Udostępnij artykuł: