Parlament brytyjski odrzucił propozycję umowy w sprawie brexitu

Gospodarka

Zegar Big Ben Londyn
Big Ben, Londyn, fot. aleBank.pl

Jak podaje BBC parlament brytyjski po raz drugi odrzucił propozycję umowy w sprawie brexitu, którą proponowała premier Theresa May. Za głosowało 242 posłów, przeciw było 391.

Premier May zapowiada kolejne głosowania w sprawie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej lub też opuszczenia Unii bez umowy – co oznacza tzw. twardy brexit.

Wcześniej premier przestrzegała posłów, że brak zgody na proponowane porozumienie może oznaczać, że w ogóle nie dojdzie do brexitu.

Jeremy Corbyn, lider partii pracy uważa, że w obecnej sytuacji Theresa May powinna ogłosić wcześniejsze wybory parlamentarne.

Michel Barnier, który ze strony Unii Europejskiej negocjował umowę dotyczącą brexitu w kilka minut po głosowaniu w brytyjskim parlamencie napisał na Twitterze: UE zrobiła wszystko aby doprowadzić do podpisania umowy regulującej opuszczenie UE przez Wielką Brytanię. Impas w tej sprawie może być tylko przełamany w Wielkiej Brytanii. Nasze przygotowania do twardego brexitu bez porozumienia są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Udostępnij artykuł: