Patrycja Klarecka

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej PKN ORLEN S.A.

Patrycja Klarecka, PKN ORLEN S. A.

Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej PKN ORLEN S.A.

Pani Patrycja Klarecka jest Członkiem Zarządu PKN ORLEN od 24 czerwca 2018 roku.Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w zakresie polityki gospodarczej i strategii przedsiębiorstw.

Od czerwca 2018 roku jako członek Zarządu PKN ORLEN odpowiada m.in. za sprzedaż i rozwój sieci detalicznej. Ponadto nadzoruje działalność marketingową , innowacyjną oraz obszar IT.

Od lipca 2018 roku jest Przewodniczącą Rady Nadzorczej Spółki ORLEN Deutschland GmbH.

W latach 2016-2018 pełniła funkcję prezesa PARP, największej w Polsce agencji rządowej działającej na rzecz rozwoju MŚP.

Ma doświadczenie zawodowe w sektorach: finansowym, medialnym i edukacyjnym, w tym 17-letnie na stanowiskach menadżerskich w takich spółkach, jak: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (2014-2016), Bank Zachodni WBK (2010-2014), Telewizja Polska (2004-2010), PZU (2002-2004).

Z sukcesem realizowała złożone projekty biznesowe, marketingowe i innowacyjne. Wcześniej pracowała m.in. jako wykładowca Wyższej Szkole Dziennikarskiej w Warszawie i jako konsultant w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Była członkinią rad nadzorczych: Fundacji GPW i IAB Polska oraz członkinią zarządu Fundacji Charytatywnej PZU. Reprezentowała TVP w Crossmedia Group przy Europejskiej Unii Nadawców.

Udostępnij artykuł: