Paweł Lasiuk rzecznikiem prasowym GPW

Kadry

Paweł Lasiuk
Fot. GPW

Paweł Lasiuk objął stanowisko rzecznika prasowego Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Nowy rzecznik będzie odpowiadać za komunikację z mediami oraz działania z zakresu komunikacji korporacyjnej spółki.

#PawełLasiuk został rzecznikiem prasowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie #GPW #giełda @GPW_WSExchange

1 sierpnia 2018 r. Paweł Lasiuk został rzecznikiem prasowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ze spółką związany jest od roku – przed objęciem obecnego stanowiska był członkiem Zespołu Prasowego GPW.

W latach 2016-2017, Lasiuk pracował w dziale korporacyjnym jednej z największych agencji PR w Polsce, Grayling Poland, współpracując m.in. z AIG, Innova Capital czy Owens-Illinois. Wcześniej, jako konsultant MSLGROUP, doradzał bankom i spółkom z sektora finansowego przy budowaniu długoterminowych strategii komunikacji, realizując projekty m.in. dla Eurobanku, Banku Millennium czy Biura Informacji Kredytowej. Zajmował się także pracą dziennikarską.

Jest doktorantem na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Giełda rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych. Od lutego 2012 r. częścią Grupy Kapitałowej GPW jest Towarowa Giełda Energii, na której dokonuje się obrót energią elektryczną, gazem ziemnym, prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia i uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: GPW

Udostępnij artykuł: