Paweł Milewski dyrektorem poczty WP

Kadry

Nowym dyrektorem obszaru poczty WP został Paweł Milewski. Zajmuje się zarządzaniem i rozwojem usług oraz wdrażaniem nowych funkcjonalności, w tym inteligentnego kalendarza. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w startupach, serwisie Frisco.pl oraz Fundacji Impact.

Paweł Milewski
Fot. Wirtualna Polska

Nowym dyrektorem obszaru poczty WP został Paweł Milewski. Zajmuje się zarządzaniem i rozwojem usług oraz wdrażaniem nowych funkcjonalności, w tym inteligentnego kalendarza. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w startupach, serwisie Frisco.pl oraz Fundacji Impact.

Nowym dyrektorem obszaru poczty @wirtualnapolska został #PawełMilewski. Zajmuje się zarządzaniem i rozwojem usług oraz wdrażaniem nowych funkcjonalności #WP #WirtualnaPoczta

Paweł Milewski odpowiada za rozwój WP Poczty i poczty o2, przygotowanie i realizowanie strategii oraz zarządzanie usługami. Jednocześnie podlegają mu zespoły IT pracujące w tym obszarze.– Naszym celem jest angażująca usługa, która będzie nie tylko pocztą elektroniczną, ale zaawansowaną platformą pomocną w załatwianiu spraw milionom Polaków. Za nami gigantyczna transformacja technologiczna tej usługi, przed nami zmiany w interfejsie. Jestem przekonany, że pracując z tak doświadczonym i zaangażowanym zespołem, odpowiemy na  oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników – mówi Paweł Milewski, nowy dyrektor poczty WP.

Migracja starego systemu pocztowego na nowy

Kilka tygodni temu zakończył się proces migracji starego systemu pocztowego na nowy, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i daje kolejne możliwości rozwoju. Niebawem w WP Poczcie pojawią się nowe rozwiązania, m.in. inteligentny kalendarz, łatwe opłacanie rachunków i możliwość synchronizacji z codziennie używanymi aplikacjami i usługami.– Ostatnie lata skupiały się w głównej mierze na stworzeniu jednego, spójnego i bezpiecznego systemu do obsługi kont naszych użytkowników. Dzisiaj przed nami kolejne wyzwania i wiele projektów, w których wygoda użytkownika jest najważniejsza.  Dlatego tworząc strukturę i wybierając szefa tak ważnego obszaru zależało nam na osobie, która jest nie tylko specjalistą z obszaru IT, ale ma także duże doświadczenie biznesowe.  Paweł to zmotywowany menedżer, dla którego wyrażenie „nie da się” nie istnieje – mówi Joanna Skwarna, wiceprezes ds. płatnych produktów w WP Media SA.

Kim jest Paweł Milewski?

Paweł Milewski jest specjalistą w zakresie biznesu internetowego. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. współtworząc Frisco.pl, realizując projekty aplikacji webowych w ramach fopen.pl oraz rozwijając technologię CISCO w spółce Postnuclear. Był również zaangażowany w działalność Fundacji Impact będącej organizatorem największych w Polsce wydarzeń w obszarach innowacyjnej gospodarki (Fintech, Mobility, Economy 4.0). Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.Jednocześnie Adam Mazur, dotychczasowy dyrektor systemów pocztowych, zakończył pracę w WP.Zgodnie z badaniem Gemius/PBI ze stycznia br. z wszystkich produktów internetowych Grupy WP korzystało 22,7 mln realnych użytkowników. Serwisy WP Poczta i poczta o2 w styczniu miały ponad 10 mln użytkowników, najwięcej spośród polskich serwisów pocztowych.
Udostępnij artykuł: