Paweł Strączyński nowym wiceprezesem Banku Pekao

Kadry

Paweł Strączyński, do niedawna prezes Tauronu, został nowym wiceprezesem Banku Pekao - poinformował Bank w komunikacie.

Paweł Strączyński, wiceprezes Banku Pekao
Paweł Strączyński, wiceprezes Banku Pekao. Źródło: Twitter

Paweł Strączyński, do niedawna prezes Tauronu, został nowym wiceprezesem Banku Pekao - poinformował Bank w komunikacie.

Paweł Strączyński od kwietnia do sierpnia 2021 roku był prezesem Tauronu.

Od lutego 2020 r. do końca marca 2021 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Czytaj także: Krzysztof Kozłowski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Zarządu Banku Pekao, będzie nowym członkiem Zarządu PZU

W okresie od listopada 2018 r. do lutego 2020 r. był Wiceprezesem Zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. (spółka z grupy PGE Energia Ciepła S.A.). Od kwietnia 2018 r. do stycznia 2019 r. sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu ZOWER Sp. z o.o. (spółka z grupy PGE Energia Ciepła S.A.).

Od lutego 2017 r. do kwietnia 2018 r. był członkiem zarządu PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A., a w okresie od maja 2016 r. do września 2017 r. piastował funkcję Członka Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju.

Czytaj także: Pekao przedstawił strategię ESG: bank nie będzie finansował nowych projektów węglowych, co najmniej 8 mld zł na nowe projekty zrównoważone

Od lipca 2014 r. do maja 2016 r. był Członkiem Zarządu ds. Finansowych Polskiej Grupy Biogazowej S.A.

Od lutego 2010 r. do grudnia 2012 r. zajmował stanowisko Członka Zarządu, Dyrektora Administracyjno-Finansowego w spółce PROTEKTOR S.A. W latach 2005-2010 piastował stanowisko Dyrektora Finansowego i Prokurenta w Grupie Steinpol, a od grudnia 2002 r. do lipca 2005 r. był Głównym Księgowym w ASP Polska sp. z o.o.

Czytaj także: Bank Pekao potwierdza 3,21 zł dywidendy na akcję, po otrzymaniu zalecenia z KNF

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: