PayEye uznany za innowacyjną technologię przyszłości

Bezgotówkowo / Z rynku

Fintech, który pierwszy na świecie wprowadził płatność za pomocą tęczówki oka w zastosowaniu komercyjnym z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020. Wyróżnienie spółce PayEye wręczono w środę, 28 kwietnia we Wrocławiu.

Nagroda dla PayEye
Fot. PayEye

Fintech, który pierwszy na świecie wprowadził płatność za pomocą tęczówki oka w zastosowaniu komercyjnym z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020. Wyróżnienie spółce PayEye wręczono w środę, 28 kwietnia we Wrocławiu.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju to prestiżowa w środowisku biznesowym i naukowym nagroda popularyzująca, promująca oraz doceniająca autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji w bezpośredni lub pośredni sposób podnoszących standard życia. Do tego zacnego grona dołączył fintech z Wrocławia PayEye.

Wprowadziliśmy na rynek prawdziwą innowację – płatność okiem, która ku naszej radości wzbudza ogromne zainteresowanie.

 – Dodatkową satysfakcję mamy oczywiście również z nagrody. To zasługa całego, wciąż rosnącego zespołu PayEye oraz naszych partnerów i klientów. To oni każdego dnia przyczyniają się do tego, że coraz silniej zaznaczamy naszą obecność na rynku. Ta nagroda to dla nas nie tylko wyróżnienie, ale i motywacja oraz zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy – komentuje Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Czytaj także: MPK Wrocław – pierwszy miejski przewoźnik na świecie, gdzie za bilet można zapłacić… okiem >>>

Ze względu na obecne obostrzenia związane z koronawirusem Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju wręczona została laureatom w kameralnym gronie.  Od 2016 r. wyróżnione zostają osoby, zespoły i organizacje, które realizują obiecujące badania, innowacyjne projekty, nowatorskie inwestycje z myślą o wdrożeniu ich teraz lub w przyszłości na rynek, aby służyły społeczeństwu.

Polski fintech o globalnych zasięgu

PayEye to polski fintech o globalnych zasięgu, który opracował pierwszy na świecie komercyjny, pełny ekosystem płatniczy, oparty na biometrii tęczówki oka. Pierwsza faza projektu pilotażowo jest realizowana we Wrocławiu oraz okolicznych miejscowościach i dostępna jest w blisko 130 miejscach, a liczba punktów, w których można dokonywać płatności okiem stale rośnie. Do grona miejsc, które wzbudzają największe zainteresowanie, gdzie pojawił się system płatności okiem w ostatnim czasie należą m. in. wrocławski Aquapark, MPK Wrocław, czy AC Hotel by Marriott Wrocław, działający w ramach największej na świecie międzynarodowej sieć hoteli Marriott International.

W kolejnych etapach projekt dostępny będzie w największych miastach w Polsce, Europie i na świecie.

PayEye od 7 kwietnia dostępny jest w aplikacji mobilnej

Pozwala ona na nowoczesny dostęp do konta wraz z niezbędnymi funkcjami np. bezpieczne logowanie, intuicyjny i przyjazny interfejs – to wszystko dostępne od razu na platformy Android, iOS oraz w Huawei App Gallery.

Aplikacja PayEye przede wszystkim zapewnia wygodny dostęp do finansów w dowolnym miejscu oraz czasie. Nowa aplikacja umożliwia m.in. sprawdzenie historii płatności, czy stanu konta. Pozwala również na szybką rejestrację użytkowników zainteresowanych płatnością okiem.Wcześniejsza procedura rejestracji i weryfikacji nowych użytkowników z dotychczasowej strony www została przeniesiona do aplikacji. Dzięki temu jest w dużej mierze zautomatyzowana oraz skrócona do zaledwie kilku kroków. Oparto ją o zdjęcia dokumentu tożsamości i selfie, a cały proces weryfikacji zajmuje około 2-3 minuty. Oprócz doładowania przelewem tradycyjnym, konto do płacenia okiem można również zasilić bezpłatnie dzięki szybkim płatnościom, możliwe są również przelewy P2P. Co więcej nowa aplikacja wspiera logowanie biometrią urządzenia, z którego korzystają użytkownicy.

Czytaj także: PayEye wygasza obsługę przez stronę internetową, w zamian wprowadza aplikację na telefon >>>

Eksperci IT z fintechu pracują już nad kolejnymi wersjami aplikacji. Zapowiadają m.in. funkcjonalności, które umożliwią szybszy rozwój bazy użytkowników, a także pozwolą na wdrożenia płatności w e-commerce, jak również wygodniejszego doładowania konta.

Właśnie na rozwoju e-commerce z pomocą biometrii chce się skupić PayEye w drugiej połowie 2021 r. Przewagą – jak zapowiada fintech – my być m. in. krótsza ścieżka zakupowa.

Udostępnij artykuł: