PayPal bez karty kredytowej w kolejnych krajach Europy Środkowej I Wschodniej

Bankowość / Finanse i gospodarka

PayPal uruchomił jedną ze swoich podstawowych usług - doładowanie konta PayPal z rachunku bankowego - w kolejnych krajach regionu. Dzięki temu użytkownicy serwisu nie będą musieli już posiadać karty kredytowej by robić zakupy w kraju i za granicą. Po Polsce, usługa zadebiutowała w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i Estonii. Za zagraniczne integracje odpowiada słowacka firma Trust Pay.

Do tej pory zakupy za pośrednictwem PayPal wiązały się z koniecznością korzystania z karty kredytowej. To ograniczało dotarcie serwisu do potencjalnych użytkowników, tym bardziej, że popularność kart kredytowych w większości krajów CEE, w tym Polsce, od kilku lat stale się zmniejsza.

Teraz klienci którzy preferują przelewy bankowe przy dokonywaniu zakupów, będą mogli dokonywać ich szybciej i bezpieczniej. PayPal nie ujawnia danych z rachunku bankowego, a do sfinalizowania zakupu potrzebne są zaledwie trzy kliknięcia myszką.

Usługa bazuje na rozwiązaniach sprawdzonych przez Trust Pay w Czechach i na Słowacji. Dołączyły do nich Estonia, Słowenia oraz Węgry.

Staramy się szybko reagować na sygnały napływające od konsumentów i partnerów w regionie. Dlatego cieszymy się, że możliwość doładowania konta PayPal z rachunku bankowego objęła kolejne rynki. Dzięki niej konsumenci mogą bezpiecznie kupować z PayPal w 190 krajach świata, wykorzystując do tego kartę kredytową lub rachunek bankowy„, powiedziała Ganna Yevtushenko, kierująca Rozwojem Biznesu w PayPal Central Eastern Europe.

Partner PayPal w projekcie, słowacka firma Trust Pay, dostarcza rozwiązania płatnicze w regionie Środkowej i Wschodniej Europy. „Po sukcesie usługi w Czechach i na Słowacji cieszymy się, że możemy poszerzyć ofertę o kolejne kraje regionu. Dzięki niej doładowanie konta PayPal z rachunku bankowego odbywa się w czasie rzeczywistym”, powiedział David Rintel, kierujący Rozwojem Biznesu w Trust Pay.

Aby doładować konto PayPal wystarczy wejść na: www.paypal-dobijeni.cz (Czechy), www.paypal-topup.ee (Estonia), www.paypal-topup.hu (Węgry), www.paypal-dobijanie.sk (Słowacja), www.paypal-topup.si (Słowenia).

Więcej informacji o PayPal: www.paypal.com
Więcej informacji o TrustPay: www.trustpay.eu

121101.paypal.tabela.01.593x141

Źródło: PayPal

Udostępnij artykuł: