PayU przejął izraelską platformę ZOOZ. Będą razem rozwijać płatności

Z rynku

PayU przejął izraelską platformę ZOOZ, podała spółka. Zespoły PayU i ZOOZ skupią się na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury płatności.

Osoba pracująca na komputerze na monitorze, którego wyświetla się napis: PayU
Fot. PayU

PayU przejął izraelską platformę ZOOZ, podała spółka. Zespoły PayU i ZOOZ skupią się na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury płatności.

Zespoły #PayU i #ZOOZ skupią się na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury #płatności @PayU_pl

"Zespoły PayU i ZOOZ skupią się na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury płatności. W ramach tej wizji zbudują kompleksową, modułową i bardzo elastyczną platformę – system operacyjny płatności (Payment OS), która będzie wspierać zarówno zmieniające się potrzeby handlowców, jak i szersze potrzeby branży płatniczej. Platforma zostanie wyposażona w system zarządzania nadużyciami i raportowanie w czasie rzeczywistym, stworzone, aby wspomagać globalny rozwój handlowców" - czytamy w komunikacie.

Dostęp do 2,3 mld nowych klientów

Transakcja jest rezultatem udanej współpracy, która po raz pierwszy dała międzynarodowym handlowcom korzystającym z systemu PayU dostęp do 2,3 mld nowych klientów na szybko rozwijających się rynkach. Platforma PayU Hub, która to umożliwia, została zaprojektowana przez ZOOZ i wykorzystuje infrastrukturę płatności PayU, aby otworzyć dostęp do nowych rynków dla handlowców o globalnych aspiracjach, ustanawiając w ten sposób unikalny standard dla płatności transgranicznych, podano również.

Cena przejęcia ZOOZ nie została ujawniona

Cena przejęcia ZOOZ nie została ujawniona, jednak transakcja zwiększa całkowitą wartość inwestycji i przejęć PayU na globalnym rynku fintech do ponad 350 mln USD. Jest to element serii strategicznych ruchów zapoczątkowanych w 2016 roku, które mają na celu zwiększanie dostępu do usług finansowych dla ludzi na całym świecie, podano także.Współzałożyciele ZOOZ - prezes Oren Levy oraz dyrektor ds. technologii Ronen Morecki wejdą w skład globalnego zespołu zarządzającego PayU, koncentrując się na rozwoju technologii i biznesu. 70-osobowy zespół inżynierów IT i ekspertów rynku płatności stanie się częścią zespołu PayU, zwiększając w ten sposób potencjał firmy.

"Po rocznej, owocnej współpracy nasza wspólna wizja stworzenia nowego światowego standardu w zakresie infrastruktury płatności staje się rzeczywistością. Wnosimy do PayU technologię, która nie tylko pomaga handlowcom z całego świata zwiększyć skalę operacji i zapewnić lepszą obsługę klienta, ale daje wgląd w unikalne dane, które pozwalają analizować i optymalizować prowadzony biznes" - dodał współzałożyciel i prezes ZOOZ Oren Levy.PayU jest częścią Naspers, globalnej grupy działającej w branży internetowej i rozrywkowej oraz jednego z największych inwestorów technologicznych na świecie. Po finalizacji transakcji, ZOOZ stanie się w całości własnością Naspers, wzmacniając dział płatności i wspierając jego strategię zwiększania zasięgu usług finansowych na rynkach wschodzących z długoterminowym potencjałem wzrostu, podsumowano.PayU jest wiodącym dostawcą usług płatniczych na 17 rynkach charakteryzujących się wysoką stopą wzrostu, dedykowanych tworzeniu szybkich, prostych i wydajnych procedur płatności, przeznaczonych dla handlowców oraz nabywców.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: