Pekao: przedsiębiorcy chcą korzystać z terminali płatniczych, ale rezygnują ze względu na koszty

Firma / Z rynku

Mężczyzna wpisujący PIN na terminalu płatniczym
Fot. stock.adobe.com/stokkete

38% przedsiębiorców rozważało rozpoczęcie korzystania z terminali w swojej firmie, a ponad 12% z nich nie zdecydowało się ze względu na koszty, wynika z badania przeprowadzonego przez Bank Pekao.

#Pekao: 38% przedsiębiorców rozważało rozpoczęcie korzystania z terminali w swojej firmie, a ponad 12% z nich nie zdecydowało się ze względu na koszty #terminale #PłatnościBezgotówkowe @BankPekaoSA

Bank Pekao udostępnił ofertę specjalną dla każdego przedsiębiorcy, który przez ostatnie 12 miesięcy nie posiadał terminala POS. Bank oferuje do 3 terminali POS za darmo przez 24 miesiące, podano w komunikacie.

“Z przeprowadzonego przez Bank Pekao S.A. badania wynika, że 38% przedsiębiorców rozważało rozpoczęcie korzystania z terminali w swojej firmie, a ponad 12% z nich nie zdecydowało się ze względu na koszty. Opinia klientów kształtuje naszą ofertę, stąd tak długi okres zwolnienia z opłat. Warto dodać, że po okresie zwolnienia koszty przyjmowania płatności w Banku Pekao należą do najniższych na rynku” – powiedział dyrektor Biura Akceptacji Kart Artur Jurgielewicz, cytowany w materiale.

Program “Polska Bezgotówkowa” wspiera rozwój firm

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego “Polska Bezgotówkowa” wspiera rozwój firm poprzez dofinansowanie terminali płatniczych przez pierwsze 12 miesięcy korzystania z niego. Bank Pekao oferuje przedsiębiorcy bezpłatny terminal przez kolejne 12 miesięcy, podano również.

Czytaj także: Bez płatności bezgotówkowych nie ma cyfrowej gospodarki >>>

“Dzięki wprowadzaniu w czerwcu 2018 r. atrakcyjnego konta dla mikroprzedsiębiorców, a także okresowych promocji bank odnotował ponad 50%-owy wzrost sprzedaży kont. Teraz dodatkowo stawiamy na sprzedaż kont wraz z terminalami POS na 2 lata za darmo” – podsumował dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów Remigiusz Hołdys.

Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: