Pekao SA: będą nowe placówki w niektórych regionach kraju

Bankowość / Finanse i gospodarka

Pekao SA stawia na rozwój sieci dystrybucji. W planach na ten rok znalazły się m.in. nowe oddziały, choć przedstawiciele banku na razie nie chcą zdradzać ich lokalizacji. Zapowiadają za to specjalną ofertę dla klientów na Euro 2012.

Pekao SA jest jednym ze sponsorów i oficjalnym bankiem mistrzostw Europy w piłce nożnej.

– Również z tego powodu warto zostać klientem banku Pekao SA – przekonuje Dariusz Choryło, dyrektor wykonawczy banku.

Jednak zdobywanie nowych klientów nie będzie opierać się tylko na tym wydarzeniu.

– Chcemy w tym roku zdecydowanie zwiększyć naszą bazę klientów. Ona wzrosła w 2011 roku i chcemy, żeby było to również kontynuowane w 2012 roku. Chcemy wykorzystać nowe produkty, ale też oprzeć się na naszych bardzo dobrych relacjach z klientami korporacyjnymi. Chcielibyśmy zaoferować ich pracownikom dobre oferty – zapewnia Dariusz Choryło.

Klientów będzie przybywać również dzięki współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w sprawie specjalnych kont dla emerytów i rencistów.

Wraz ze wzrostem liczby klientów bank zamierza otwierać nowe oddziały.

– Planujemy rozwój sieci dystrybucji selektywny, w wybranych regionach, gdzie po pierwsze widzimy atrakcyjność danego regionu, a po drugie widzimy, że nasza obecność jest zbyt mała, niereprezentatywna do naszego potencjału. Częściowo będą to placówki, a częściowo to będą inne sposoby dotarcia do klienta – podkreśla dyrektor wykonawczy Pekao SA.

Nie chce jednak mówić o konkretnych lokalizacjach.

– Tego jeszcze nie zdradziliśmy, natomiast jest to kilka regionów w bardziej atrakcyjnych częściach kraju – dodaje Dariusz Choryło.

Aby zobaczyć wypowiedź Dariusza Choryło kliknij tutaj.

Źródło: newseria.pl

Udostępnij artykuł: