Pekao SA, ułatwienia dla kredytobiorców dotkniętych Covid-19

Finanse osobiste / Firma

Bank Pekao SA ogłasza ułatwienia dla kredytobiorców związane z sytuacją epidemiczną

Bank Pekao S.A. - Logo
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)

Bank Pekao SA ogłasza ułatwienia dla kredytobiorców związane z sytuacją epidemiczną

#MarekLusztyn: Na tym etapie najważniejsze jest solidarne zaangażowanie nas wszystkich w stawienie czoła zagrożeniu #Covid-19 #ZBP @BankPekaoSA

Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym kraju wymaga podjęcia zdecydowanych działań.

Zdaje sobie z tego sprawę również Bank Pekao S.A., który  wspierając swoich klientów dotkniętych skutkami koronawirusa proponuje czasowe ułatwienia w spłacie zobowiązań, wdrażając pakiet działań pomocowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców - napisano w wysłanym do mediów komunikacie.

Bank wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując m.in. odroczenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub odsetkowych przez okres do 3 miesięcy.

Automatycznie o ten sam czas zostanie wydłużony łączny okres spłaty zobowiązania.

Zawieszenie spłaty dotyczy zarówno umów kredytowych, jak i leasingowych oraz faktoringowych.

Klienci Banku Pekao posiadający kończące się w najbliższych miesiącach linie kredytowe mogą liczyć na ich odnowienie na okres do 6 miesięcy w sposób uproszczony. Co niezwykle istotne, Bank nie będzie pobierał dodatkowych opłat czy prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków dotyczących zawieszenia spłat, a składanie stosownych próśb może odbywać się zdalnie.

Pekao upraszcza jednocześnie i dostosowuje do bieżącej sytuacji swoje procedury kredytowe i operacyjne, aby ułatwić firmom dostęp do finansowania.

Pekao zapewnia również, że dostosuje procesy dla przedsiębiorców tak, aby mogli oni maksymalnie wykorzystać wsparcie w ramach programów państwowych, takich jak gwarancje de minimis.

Jako Bank Pekao S.A. od początku aktywnie wspieraliśmy inicjatywę ZBP, byliśmy zaangażowani w jej tworzenie na każdym etapie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji część naszych klientów może mieć bieżące problemy finansowe, a tym samym przejściowe kłopoty w spłacie zobowiązań. Chcemy jak najbardziej ułatwić im przejście przez ten trudny okres – mówi Marek Lusztyn, Prezes Zarządu Banku Pekao.

Poważnie podchodzimy do odpowiedzialności banku wobec społeczeństwa. Na tym etapie najważniejsze jest solidarne zaangażowanie nas wszystkich w stawienie czoła zagrożeniu koronawirusem.– podkreśla.

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: