Bank Pekao: w związku z koronawirusem rozpoczęcie zwolnień grupowych wstrzymane

Z rynku

Bank Pekao S.A. - Logo
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)

Bank Pekao w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdecydował o wstrzymaniu rozpoczęcia, uzgodnionych ze związkami zawodowymi, zwolnień grupowych - poinformował bank w komunikacie prasowym.

.@BankPekaoSA w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdecydował o wstrzymaniu rozpoczęcia, uzgodnionych ze związkami zawodowymi, zwolnień grupowych #BankPekao #zwolnienia #koronawirus #COVID19 #koronawiruswpolsce

Pekao podał, że zmienił m.in. dotychczasowy sposób pracy oddziałów – placówki otwarte będą w nowych, skróconych godzinach.

„Konsekwentne działania w zakresie cyfrowej transformacji banku umożliwiają obecnie naszym klientom wykonywanie większości transakcji bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej” – napisano w komunikacie.

Czytaj także: Bank Pekao przedstawił wyniki za 2019 rok: rekordy komercyjne i wzrost efektywności. Co w nowej strategii?

W zeszłym tygodniu bank informował, że zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych mających objąć do 1,35 tys. pracowników. Bank utworzyć ma w związku ze zwolnieniami rezerwę w wysokości 110-130 mln zł.

Pracę straci maksymalnie 1,2 tys. osób

Podano wówczas, że zwolnienia miałyby być przeprowadzone od 13 marca 2020 r. do 31 października 2020 r. Bank mógł podjąć jednostronną decyzję o wydłużeniu procesu o nie więcej niż pięć miesięcy.

Zwolnienia grupowe mają objąć – w zakresie rozwiązania umów o pracę – maksymalnie 1,2 tys. pracowników oraz – w zakresie zmiany warunków zatrudnienia – maksymalnie 1,35 tys. pracowników banku.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: