PFR Nieruchomości: do 10 września można składać oferty na realizację inwestycji w Nowym Targu

Inwestycje / Nieruchomości

Rozpoczęło się postępowanie, które wyłoni Generalnego Wykonawcę inwestycji realizowanej przez spółkę PFR Nieruchomości w Nowym Targu. Budynek wielorodzinny powstanie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego i będzie kolejną inwestycją uruchomioną w Małopolsce. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Nowy Targ, panorama miasta
Nowy Targ, panorama miasta. Fot. stock.adobe.com / agneskantaruk

Rozpoczęło się postępowanie, które wyłoni Generalnego Wykonawcę inwestycji realizowanej przez spółkę PFR Nieruchomości w Nowym Targu. Budynek wielorodzinny powstanie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego i będzie kolejną inwestycją uruchomioną w Małopolsce. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

#MieszkaniePlus: Zgodnie z przyjętym harmonogramem #Mieszkania mają być gotowe pod koniec 2022 roku #NowyTarg #Najemcy #GeneralnyWykonawca @PFR_N

Celem uruchomionego postępowania jest zakontraktowanie Generalnego Wykonawcy dla inwestycji przy ul. Gen. W. Sikorskiego w Nowym Targu.

Teren, na którym powstaną mieszkania znajduje się w południowej części miasta, w sąsiedztwie nowoczesnych i kameralnych kompleksów mieszkaniowych tworzących osiedle Polana Szaflarska, wyróżnia się atrakcyjną lokalizacją z ekspozycją na zielone tereny rekreacyjne ciągnące się wzdłuż  Białego Dunajca.

130 mieszkań dwu- i trzypokojowych z widokiem na Tatry

Projekt zakłada powstanie sześciokondygnacyjnego budynku, który pomieści 130 mieszkań o średniej powierzchni przekraczającej 40 mkw. Będą to lokale dwu- i trzypokojowe, które zostaną wykończone w standardzie podstawowym.

Zadaniem wyłonionej firmy będzie realizacja budynku mieszkalnego z miejscami postojowymi, drogami, chodnikami, placem zabaw, oraz infrastrukturą towarzyszącą. Zgodnie z przyjętym harmonogramem mieszkania mają być gotowe pod koniec 2022 roku.

Termin składania ofert upływa 10 września. Więcej informacji o postępowaniu znajduje się na stronie https://nieruchomosci.pfr.pl/ w zakładce „przetargi”.

Czytaj także: Rada Ministrów: dopłaty do wynajmowanych mieszkań, zmiany w budownictwie społecznym i w Krajowym Zasobie Nieruchomości

W Krakowie już powstaje 481 mieszkań

Nowy Targ, to kolejne przedsięwzięcie w ramach rządowego programu mieszkaniowego, które ruszy w województwie małopolskim. Obecnie trwa budowa 481 mieszkań w Krakowie przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej.

Inwestycja jest realizowana przez spółkę Bartla Development i PFR Nieruchomości S.A.. Przewidywanym terminem zakończenia prac budowalnych jest jesień 2021 roku.

Radni Miasta Krakowa podjęli już uchwałę określającą kryteria społeczne podczas rekrutacji do mieszkań powstających na Klinach.

Zgodnie z jej zapisami pierwszeństwo w naborze będą miały rodziny z dziećmi – za każde dziecko przyznawane będzie 5 punktów.

Tyle samo punktów zostanie przyznanych w przypadku każdej osoby pełnoletniej, która nie ukończyła 35. roku życia. Ta sama osoba będzie mogła liczyć na dodatkowe 5 punktów, jeżeli ukończyła studia wyższe.

Również 5 punktów otrzyma kandydat na najemcę, który rozlicza się z podatku dochodowego w Krakowie. Dodatkowo punkty będą mogły otrzymać osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz osoby o statusie repatrianta.

Czytaj także: Program Mieszkanie Plus: krakowska inwestycja PFR Nieruchomości już pod dachem

Najem jako alternatywa dla kredytu mieszkaniowego

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Więcej informacji : https://nieruchomosci.pfr.pl/

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Jarocinie: najemcy z umowami do 2041 roku już się wprowadzają

Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: