PFR uruchomił program stażowy „Polska Możliwości” dla Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii

Edukacja

Fot. stock.adobe.com/Iakov Kalinin

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) zainaugurował program stażowy Grupy PFR "Polska Możliwości" skierowany do Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii, podał PFR. Zgłoszenia można nadsyłać do 9 marca.

#PFR zainaugurował program stażowy @Grupa_PFR "Polska Możliwości" skierowany do Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii, zgłoszenia można nadsyłać do 9 marca #edukacja #WielkaBrytania

„Uruchamiając program stażowy w dobie Brexitu, dajemy polskim studentom na Wyspach sygnał, że Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju ma do zaoferowania szereg możliwości rozwoju zawodowego, nowych wyzwań i udziału w ważnych projektach. Chcemy konkurować z innymi firmami ofertą pracy w miejscu, które w sposób unikalny łączy ze sobą działalność gospodarczą z misją wspierania kluczowych dziedzin gospodarki, najlepszych przedsiębiorców i samorządów. Warto przy tym podkreślić, że nasz program stażowy przygotowali absolwenci uczelni brytyjskich, więc jest to w dużym stopniu inicjatywa oddolna, dostosowana do oczekiwań samych zainteresowanych. Wierzę, że będziemy ważnym doświadczeniem dla tych, którzy szukają wyzwań i inspiracji” – powiedział wiceprezes PFR Bartłomiej Pawlak, cytowany w komunikacie.

Polacy studiujący w Wielkiej Brytanii chcą odbywać staże w polskich instytucjach rozwoju

Z badania przeprowadzonego przez PFR na przełomie 2019 i 2020 roku wśród Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii wynika, że 86% z nich deklaruje chęć odbycia stażu w polskich instytucjach rozwoju. Kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu stażu, które najczęściej wskazywali ankietowani, są: renoma i marka firmy, zakres obowiązków pokrywający się z kompetencjami zdobytymi na studiach oraz możliwość rozwoju osobistego i profesjonalnego, podano również.

Czytaj także: Staże i praktyki drogą do kariery dla studentów >>>

„Sama studiowałam w Wielkiej Brytanii i mam w zespole dwie osoby, które również wróciły z Wysp do Polski. Te doświadczenia pozwoliły nam zaprojektować program tak, by był odpowiedzią na realne oczekiwania studentów. Dodatkowo program powstał także w oparciu o kluczowe kompetencje przyszłości, których stażysta będzie uczył się poprzez praktyczne działania i pracę projektową przy wsparciu mentora dyrektora lub menadżera w departamencie, w którym uczestnik odbywa staż” – dodała dyrektor Departamentu Rozwoju innowacji w PFR Eliza Kruczkowska.

Co oferuje PFR w ramach programu stażowego?

W ramach programu stażowego PFR oferuje m.in.:
– szkolenie z kompetencji STEAM zakończone certyfikatem,
– 3 spotkania mentoringowe z wybranym dyrektorem departamentu,
– indywidualny projekt stażowy do zrealizowania niezależnie od obowiązków,
– cel rozwoju osobistego dla każdego stażysty (ustalany indywidualnie z przełożonym), wskazano.

Osoby spełniające wymagania w najwyższym stopniu będą zaproszone do programu stażowego, który trwa od 29 czerwca do 25 września. Długość stażu będzie ustalana indywidualnie i może trwać od 2 do 3 miesięcy.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: