Pięciu wspaniałych z Ziemi Kaliskiej

Bankowość spółdzielcza

Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E trafił w ręce kolejnych przedstawicieli lokalnego sektora finansowego. 12 października br. 25 pracowników Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej przystąpiło do egzaminu, pozwalającego na uzyskanie tego szczególnego tytułu. Dziś prezentujemy sylwetki pięciu bankowców, którzy podczas testu uzyskali najlepsze rezultaty.

Bank-Spóldzielczy-Ziemi-Kaliskiej - print screen strony www banku
Fot. aleBank.pl

Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E trafił w ręce kolejnych przedstawicieli lokalnego sektora finansowego. 12 października br. 25 pracowników Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej przystąpiło do egzaminu, pozwalającego na uzyskanie tego szczególnego tytułu. Dziś prezentujemy sylwetki pięciu bankowców, którzy podczas testu uzyskali najlepsze rezultaty.

W przeszkoleniu tak sporej części załogi wydatnie pomogło wsparcie finansowe, jakie spółdzielcy uzyskali z Urzędu Pracy #BankSpółdzielczyZiemiKaliskiej #BankowośćSpółdzielcza #ZBP

Egzamin stanowił podsumowanie blisko dziewięciomiesięcznego szkolenia, przeprowadzonego przez Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji w Poznaniu. Weryfikację rezultatów tego kursu przeprowadziła czteroosobowa komisja, wyłoniona przez prezesa Związku Banków Polskich, Krzysztofa Pietraszkiewicza.Czytaj także: Kolejni bankowcy tuż przed ważnym egzaminem

Wsparcie z Urzędu Pracy

W przeszkoleniu tak sporej części załogi wydatnie pomogło wsparcie finansowe, jakie spółdzielcy uzyskali z Urzędu Pracy. To dobry znak dla całej bankowości lokalnej, dla której dodatkowe fundusze ze środków publicznych, wydatkowane na rozwój zawodowy załogi mogą mieć poważne znaczenie w kreowaniu polityki edukacyjnej.Także i prezes Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej, Grzegorz Poniatowski, wykazuje żywe zainteresowanie dalszym szkoleniem załogi, która w ostatnich latach uległa znacznemu odmłodzeniu z uwagi na przejście sporej części dotychczasowych bankowców na emerytury.

Kto uzyskał Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E?

Podczas egzaminu wyróżniające wyniki osiągnęły następujące osoby:

Michał Bakacz Bank Spółdzielczy Ziemi KaliskiejMichał Bakacz, 27 lat, w bankowości pracuje od 7 lat, obecnie na stanowisku inspektora ds. kredytów. Ukończył studia na Wydziale Ekonomii na UE w Poznaniu. W wolnych chwilach pasjonuje się literaturą, sportem oraz psychologią.− Na ECB zapisałem się, ponieważ chciałem ugruntować swoją wiedzę z szeroko rozumianej bankowości oraz spróbować nowych wyzwań – podkreśla.Maciej Grabarczyk, absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W bankowości pracuje od ponad 20 lat, z czego 11 lat w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej.Pracę zawodową rozpoczynał od obsługi klienta detalicznego w jednym z banków komercyjnych, a obecnie zajmuje się monitoringiem kredytowym.Maciej Grabarczyk, Bank Spóldzielczy Ziemi KaliskiejWolny czas spędza na rowerze, w trakcie bliższych i dalszych wypraw rowerowych.− Najbardziej w swojej pracy cenię możliwość rozwoju zawodowego, którego elementem są szkolenia. Jednym z nich był program Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E – zaznacza.Aleksandra Klaska jest absolwentką kierunku zarządzanie i marketing w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu, ponadto w 2007 roku ukończyła studia podyplomowe na kierunku Bankowość w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.Od 14 lat jest pracownikiem Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej, pracę rozpoczęła 9-miesięcznym stażem zawodowym w jednym z oddziałów banku, który zakończył się podpisaniem umowy o pracę.Aleksandra Klaska,Bank Spóldzielczy Ziemi KaliskiejOd 1 lutego 2006 roku zatrudniona jest w centrali banku, na początku jako inspektor ds. kredytów, aktualnie specjalista w Zespole Wsparcia Handlowego.− Praca w Banku przynosi mi wiele satysfakcji, daje możliwość rozwoju i realizacji swoich planów życiowych – twierdzi Aleksandra Klaska.

Bartłomiej Mikołajczyk w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej pracuje od 7 lat. Zajmuje się obsługą organów statutowych i koordynuje prace zespołu organizacyjno-kadrowego.W 2016 r. obronił pracę dot. ładu korporacyjnego w ramach studiów z Prawa Gospodarczego UEP. Bartłomiej Mikołajczyk, Bank Spółdzielczy Ziemi KaliskiejCzłonek Zespołu Projektowego ds. Strategii Banku na lata 2017 − 2021. Aktywny wolontariusz Bakcyla.Polarnik, triatlonista i pasjonat gier planszowych.Tomasz Wielgusiak, lat 32, wykształcenie wyższe licencjat. W 2019 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, na kierunku zarządzanie biznesem. Jego staż pracy w bankowości wynosi blisko 10 lat.Tomasz Wielgusiak, Bank Spółdzielczy Ziemi KaliskiejOd początku kariery zawodowej związany jest z Bankiem Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej. Pracuje w Oddziale Brzeziny w dziale kredytowym, zajmując się obsługą klientów detalicznych, rolników oraz MŚP w zakresie obsługi kredytowej i ubezpieczeniowej.Jego hobby to siatkówka, piłka nożna, wędkarstwo oraz majsterkowanie.
Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: