Pierwsza aplikacja mobilna dla agentów ubezpieczeniowych

Finanse i gospodarka

Ubezpieczenie grupowe na życie ma najczęściej rozbudowany zakres, przez co zapoznanie klienta z produktem bywa dla agenta nie lada wyzwaniem. Aby ułatwić mu zrozumienie i porównanie oferowanych pakietów ochronnych, a przedstawicielom ubezpieczeniowym dać funkcjonalne narzędzie, ING Życie stworzyło pierwszą aplikację - kalkulator grupowy - wspomagającą prezentację i sprzedaż polisy.

Aplikacja w dużym stopniu uprzyjemnia i przyspiesza cały proces przygotowania i zawierania umowy. Została stworzona w wersji desktopowej oraz mobilnej na urządzenia z systemem Android. Dzięki temu agent będzie mógł szybko zapoznać klienta z zakresem ubezpieczenia, wybranym pakietem i obliczyć wysokość składki. Na potrzeby klienta może wygenerować przygotowaną propozycję do pliku pdf.

“Kalkulator grupowy został opracowany na bazie spotkań z agentami, podczas których ustaliliśmy co jest dla nich najważniejsze”  – mówi Przemysław Pakulski, kierownik produktu ING Życie. “Dzięki temu stworzyliśmy efektywne narzędzie, pozwalające w niezwykle czytelny i prosty sposób zaznajomić klienta z nową ofertą ubezpieczeń grupowych ING Życie” – podkreśla.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń

 

Udostępnij artykuł: