Pierwsza, historyczna wizyta założyciela BNI w Polsce

Finanse i gospodarka

Jakie są różnice w budowaniu relacji biznesowych w zależności od płci, na czym polega  efekt motyla  oraz jak odnieść sukces, pomagając innym odnieść sukces? Na te pytania, podczas konferencji pt. Uprawiaj networking jak profesjonalista (5 kwietnia 2013), odpowiedział uznany autorytet, autor bestsellera Business Networking and Sex (not what you think) założyciel największej na świecie profesjonalnej organizacji rekomendacji  BNI - doktor Ivan Misner.  

130410.grzegorz.turniak.01.150x225
Grzegorz Turniak

5 kwietnia, w Auli Głównej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zgromadziło się ponad 400 osób związanych z biznesem – przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw. Przybyli  oni na konferencję największego autorytetu w dziedzinie rekomendacji biznesowych – dra Ivana Misnera.  Wśród specjalistów, poprzedzających wystąpienie doktora, byli polscy eksperci: Ryszard Chmura oraz Artur Sójka, a kilkugodzinne spotkanie zakończył wykład „Jak przełamywać lody na eventach biznesowych” polskiego autorytetu w dziedzinie networkingu – Grzegorza Turniaka.

Dr  Misner podzielił się z publicznością swoimi doświadczeniami w zdobywaniu rekomendacji, wytłumaczył na czym polega efekt motyla w tworzeniu relacji międzyludzkich oraz dlaczego tak ważna jest inteligencja emocjonalna  w osiągnięciu sukcesu w biznesie. Zdaniem doktora błędem uczelni całego świata jest brak nauczania na temat roli relacji i networkingu w biznesie.

Na wszystkich uczelniach świata, naucza się tego, jak planować i przeprowadzać wielomilionowe kampanie PR czy kampanie marketingowe. Ale nikt nie pokazuje tego, jak efektywny jest networking. To duży błąd – uważa założyciel BNI.

Misner, który do Polski przyjechał po raz pierwszy, podzielił się swoją wiedzą na temat budowania długoterminowych relacji biznesowych opartych na zaufaniu i wyjaśnił dlaczego kobiety są skuteczniejsze w budowaniu długoterminowych relacji.  Doktor powiedział: Kobiety mają naturalną zdolność dawania rekomendacji. Bliskie są im idee networkingu – zaufanie, profesjonalizm, rozwój. One nie idą do celu najprostszą i najkrótszą ścieżką. Dzieje się tak, ponieważ w tak prosty i szybki sposób, „na skróty”, nie można nawiązać wartościowych relacji. My w BNI uczymy umiejętności budowania długotrwałych relacji – niezależnie od płci.

130410.dr.ivan.misner.02.150x184
Ivan Misner

Ivan Misner jest jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie rekomendacji biznesowych. Prestiżowy magazyn Entrepreneur nadał mu przydomek „guru networkingu”, „ojcem nowoczesnego networkingu” ochrzciła go stacja CNN. Jest autorem bestsellerów rankingu New York Timesa. Napisał kilkanaście książek na temat networkingu, a swoją filozofię biznesu propaguje na całym świecie. Ze swoimi wystąpieniami i odczytami był już na wszystkich kontynentach. Ivan Misner jest także założycielem BNI Misner Charitable Foundation. Za swą działalność Czerwony Krzyż uhonorował go tytułem „Najbardziej Humanitarnej Osoby Roku”.

Patronami medialnymi seminarium Ivana Misnera „Uprawiaj networking jak profesjonalista” byli: Brief, Dziennik Gazeta Prawna, MediaRun.pl, Businesswoman&Life, firmy.net, Gazeta Ubezpieczeniowa oraz radioaktywne.pl.

Więcej informacji o seminarium Ivana Misnera znajduje się na stronach: www.bnipolska.pl oraz www.ivanmisner.pl.

Źródło: Business Network International

Udostępnij artykuł: