Pierwsza Mrówka w Warszawie – otwarta przez Minox S.A.

Finanse i gospodarka

29 września o 8:00 rano przy ulicy Płochocińskiej 118 otwarty zostanie pierwszy w Warszawie market budowlany sieci Mrówka. Sklep należy do spółki Minox S.A., notowanej na rynku NewConnect.

Powierzchnia marketu to aż 1000 metrów kwadratowych. Parking liczy 60 miejsc postojowych, co z pewnością jest istotną informacją dla klientów zmotoryzowanych. Oczywiście z ich punktu widzenia jeszcze ważniejszy jest asortyment sklepu, ale na szczęście nowa Mrówka nie ma się czego wstydzić w tej kwestii.

Będzie w niej dostępnych ponad 12 tysięcy produktów, pochodzących od renomowanych producentów i dostępnych po konkurencyjnej cenie. Coś dla siebie znajdą zarówno profesjonaliści, zawodowo zajmujący się remontami i pracami budowlanymi, jak i klienci indywidualni.

Co ciekawe, oferta Mrówki nie będzie ograniczać się jedynie do sprzedaży określonej grupy towarów. Przewidziane są także dodatkowe usługi, jak transport, doradztwo i wycena materiałów budowlanych. Poza tym klient będzie mógł zamówić towary nietypowe, wykraczające poza standardową ofertę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sklepie możliwy będzie załadunek kupionych towarów wprost na samochód. Możliwe są różne formy płatności za zakupy, w planach jest nawet wprowadzenie systemu sprzedaży ratalnej.

Od kwietnia prowadzony był nabór pracowników do marketu, rekrutacja przyciągnęła wiele osób. Załoga jest już skompletowana, ale nie jest wykluczone, że w kolejnych miesiącach – w miarę, jak sklep będzie się rozwijał – pojawi się zapotrzebowanie na kolejnych pracowników.

Profesjonalna obsługa, towar wysokiej jakości i umiarkowane ceny – to wszystko bardzo ważne, ale nie należy zapominać o okolicy, w jakiej znajduje się sklep. Otóż nastrój odwiedzających z pewnością poprawią rozłożyste drzewa rosnące w pobliżu marketu, a w przyszłym roku także specjalny ogród zewnętrzny.

Spółka Minox S.A. istnieje od 1997 roku. W swojej ofercie posiada m.in. ceramikę budowlaną firm Hanson i Gozdnica oraz Cegielni Olsztyńskich, pokrycia dachowe firm Braas, RuppCeramika i Wiekor, oraz materiały izolacyjne (wełnę mineralną firmy Paroc i wełnę szklaną firmy Ursa). Prócz tego Minox świadczy szeroki zakres usług w branży budowlanej: kosztorysowanie, poradnictwo budowlane i transport wraz z rozładunkiem. Spółka ma do dyspozycji specjalne samochody samowyładowcze z dźwigami.

Źródło: Minox S.A.

Udostępnij artykuł: