Pierwszy kwartał kolejnym sukcesem Komputronik

Finanse i gospodarka

Komputronik S.A., czołowy dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator najpopularniejszego w kraju sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, w pierwszym kwartale roku obrotowego 2015/2016 odnotował wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 21% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Wartość skonsolidowanych przychodów osiągnęła tym samym blisko 577 mln złotych.

Komputronik w rozpoczętym w kwietniu br. pierwszym kwartale nowego roku obrachunkowego 2015/2016 utrzymywał tendencję wzrostową. Łączna sprzedaż we wszystkich kanałach, tj. w salonach i w sklepie internetowym, a także inicjowana w Internecie, wzrosła w ostatnich 4 kwartałach do 22,4% względem poprzednich czterech kwartałów. Jednocześnie odnotowano wzrost skonsolidowanego zysku ze sprzedaży brutto o 7,3 mln PLN (o 21,5%), co jest kontynuacją tendencji widocznej już od kilku lat.

Najbardziej dynamiczny wzrost widoczny był w kanale eksportowym (22%), ale również w sektorze B2B (17%). Stabilnie rozwijała się również sprzedaż do klientów indywidualnych (11%).

Wyniki w pierwszym kwartale to efekt naszej silnej pozycji na rynku. Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju poprzez powiększanie powierzchni salonów i ekspozycje kolejnych kategorii produktowych – mówi Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Wskaźnik udziału kosztów działalności w przychodach osiągnął wartość ok. 6%. Zwiększone koszty związane są z inwestycjami w nowy magazyn oraz wzrostem zatrudnienia i inwestycji w spółki technologiczne z Grupy Komputronik, które znacząco zwiększają swoją skalę działania.

Źródło: Komputronik

Udostępnij artykuł: