Pierwszy rok działalności Funduszu Mieszkań na Wynajem

Bankowość

Mija rok od przedstawienia pierwszej oferty w Poznaniu przez Fundusz Mieszkań na Wynajem. Kolejne udostępnione budynki w Piasecznie i Gdańsku oraz zapowiedzi inwestycji w Katowicach, Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie uzupełniły ofertę Funduszu o mieszkania na wynajem w największych aglomeracjach.

Mija rok od przedstawienia pierwszej oferty w Poznaniu przez Fundusz Mieszkań na Wynajem. Kolejne udostępnione budynki w Piasecznie i Gdańsku oraz zapowiedzi inwestycji w Katowicach, Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie uzupełniły ofertę Funduszu o mieszkania na wynajem w największych aglomeracjach.

Fundusz planuje zamknąć 2015 rok liczbą 2400 mieszkań, z czego 380 zostało już oddanych do wynajmu, kolejne 1071 jest już zakontraktowanych, a 949 jest w trakcie finalizacji decyzji inwestycyjnej. Ponad połowa z tych mieszkań zostanie oddana do wynajmu do końca 2017 roku.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to nowatorskie na polskim rynku przedsięwzięcie najmu instytucjonalnego, mające na celu poszerzenie oferty atrakcyjnych jakościowo mieszkań do wynajęcia w największych aglomeracjach. Działalność Funduszu Mieszkań na Wynajem ma wspierać mobilność zawodową Polaków i stanowi alternatywę dla osób szukających mieszkania, które nie mogą lub nie chcą brać długoletnich kredytów na zakup mieszkania.

Oferta mieszkań na wynajem Funduszu kierowana jest do osób i rodzin, zainteresowanych skorzystaniem z kompleksowej i unikalnej na polskim rynku usługi najmu.  Obejmuje ona wynajem dobrego jakościowo mieszkania, w nowych budynkach położonych w dobrych lokalizacjach, wykończonego "pod klucz" wraz ze wsparciem dla najemcy świadczonym przez Centrum Obsługi Klienta i zarządcę budynku. Jednocześnie zawarcie umowy najmu z podmiotem w grupie bankowej gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność jej warunków.

W 2015 roku udostępniono najemcom 380 lokali o zróżnicowanym metrażu i wysokim standardzie wykończenia, na nowych osiedlach, dobrze skomunikowanych z centrami miast. W tym są 124 mieszkania w Poznaniu (przy ulicy Saperskiej), 122 w Piasecznie (ul. Generała Grochowskiego) oraz 134 mieszkania w Gdańsku (ul. Kilińskiego).

Dodatkowo Fundusz Mieszkań na Wynajem zapowiedział 45 mieszkań znajdujących się w Krakowie (przy ulicy Polonijnej), 146 mieszkań w Katowicach (przy ulicy Generała Pułaskiego), ponad 100 mieszkań we Wrocławiu przy ulicy Dąbrowskiego, oraz 229 mieszkań w Warszawie (ul. Przy Agorze).

Inwestycja w Krakowie ma być gotowa do oddania w pierwszym kwartale 2016 roku, inwestycja we Wrocławiu oraz w Warszawie rok później - w pierwszym kwartale 2017 roku. Natomiast mieszkania w Katowicach będą gotowe dla najemców niedługo później - w II kwartale 2017 roku.

Nie jest to jednak koniec planów Funduszu, który od początku istnienia zakładał inwestycje w największych polskich aglomeracjach. W tej chwili zakontraktowane są już inwestycje na warszawskim Mokotowie, Żoliborzu, Pradze Południe oraz kolejne w Poznaniu, Krakowie i Katowicach.

Pierwszy rok działalności Funduszu to dobry moment na podsumowanie dotychczasowego zainteresowania ofertą mieszkań na wynajem. Od momentu jej przedstawienia cieszy się ona dużym zainteresowaniem klientów, aktualnie 80% mieszkań w Poznaniu i Piasecznie znalazło swoich najemców. Na pozostałe mieszkania w ofercie Funduszu trwa weryfikacja zgłoszeń od zainteresowanych najemców.

Fundusz Mieszkań na Wynajem oferuje szerokie spektrum mieszkań, od jednopokojowych po czteropokojowe lokale, których metraż mieści się w zakresie od 23m² do 96m². Dodatkowo, w odpowiedzi na pytania klientów, które napływały od początku powstania przedsięwzięcia, Fundusz wprowadził do oferty od września br. najem mieszkań dla firm - na potrzeby mieszkaniowe pracowników oraz w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Wszystkie oferowane przez Fundusz mieszkania znajdują się w nowych budynkach, mają wysoki standard wykończenia. Mieszkania posiadają w pełni wyposażone łazienki, oraz kuchnie w sprzęt AGD. Ponadto lokale oferowane w Piasecznie są w pełni umeblowane w stoły, biurka, szafy, łóżka, kanapy, itp. Dodatkowo osoby prywatne czy firmy podpisujące umowę z Funduszem mogą wynająć również miejsca parkingowe w garażu podziemnym i komórki lokatorskie. Prócz wyposażenia osoby podpisujące umowę z Funduszem bezpłatnie otrzymują pakiet wsparcia dla najemcy. Jest to forma pomocy Centrum Obsługi Klienta i zarządcy budynku we wszelkich kłopotliwych i awaryjnych sytuacjach takich jak: problemy ze sprzętem w lokalu, kłopoty techniczne z dostawcami mediów, awarie i usterki w mieszkaniu. Zarządca może również pomóc w mniej typowych sytuacjach takich jak zgubienie kluczy, czy przy odbiorze przesyłek kurierskich.

Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego

Udostępnij artykuł: