Piotr Dziadzio został Głównym Geologiem Kraju

Kadry

Przyrządy pracy geologa
Fot. stock.adobe.com/osmar01

Prezes Rady Ministrów powołał na wniosek ministra środowiska nowego Głównego Geologa Kraju, którym został Piotr Dziadzio, podało Ministerstwo Środowiska.

Piotr #Dziadzio powołany na stanowisko głównego geologa kraju #geolog

– Tak odpowiedzialne stanowisko wymaga osoby z dużym doświadczeniem. Pan Piotr Dziadzio spełniał wszystkie wymagane kryteria. Jest on autorem wielu publikacji naukowych, opracowań, projektów i dokumentacji geologicznych. Dodatkowo posiada stopień dyrektora górniczego III. Od 1992 pracował w wielu instytucjach publicznych, gdzie posiadał nieposzlakowaną opinię bardzo dobrego fachowca – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk, cytowany w komunikacie.

Piotr Dziadzio jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi, gdzie uzyskał tytuł magistra geologii w zakresie stratygraficzno-poszukiwawczym. W Państwowym Instytucie Geologicznym uzyskał tytuł doktora nauk o Ziemi w zakresie geologii. Ukończył Studia podyplomowe z zakresu zarządzania firmą w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis Univerisity w Nowym Sączu. Posiada uprawnienia geologiczne kat. I.

Karierę zawodową w geologii rozpoczął w 1992 roku w PAN-Instytucie Nauk Geologicznych. W latach 1993-2006, pracował w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG) w Biurze Geologicznym Geonafta w Gorlicach oraz w Departamencie Poszukiwania Złóż Ośrodku – Regionalnym Południe w Jaśle. W latach 2006-2011 był dyrektorem zarządzającym spółką Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze sp. z.o.o. w Gorlicach. W latach 2012-2013 pracował w firmach prywatnych związanych z wydobyciem surowców. Następnie od 2013 pracował w Instytucie Nafty i Gazu – Państwowym Instytucie Badawczym.

 

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: