Piotr Głowski nowym prezesem towarzystw ubezpieczeniowych Santander Aviva

Kadry

Piotr Głowski
Piotr Głowski Fot. Materiały prasowe

Piotr Głowski zostanie prezesem towarzystw ubezpieczeniowych Santander Aviva w związku z rezygnacją Krzysztofa Charchuły z tego stanowiska z końcem sierpnia br. Zmiana prezesa wejdzie w życie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała Aviva.

Piotr Głowski zostanie prezesem towarzystw ubezpieczeniowych #Santander #Aviva w związku z rezygnacją Krzysztofa Charchuły z tego stanowiska

Piotr Głowski jest związany z Avivą od 2014 roku – odpowiada za sprzedaż we własnej sieci agencyjnej i poprzez multiagencje, za partnerstwa strategiczne i bancassurance. Wcześniej pracował wiele lat w bankowości – w Polbanku EFG oraz Raiffeisen Banku Polska odpowiadał za rozwój sieci detalicznej i zarządzanie sprzedażą. Pracę zawodową rozpoczynał w PZU Życie, gdzie przeszedł ścieżkę kariery od agenta ubezpieczeniowego do członka zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż” – czytamy w komunikacie.

Krzysztof Charchuła współtworzył towarzystwa Santander Aviva od ich powołania w 2008 roku – najpierw jako członek zarządu odpowiedzialny za operacje i IT, a od 2010 jako prezes, przypomniano.

„Bardzo dziękuję Krzysztofowi Charchule za rozwój biznesu bancassurance z naszym największym partnerem bankowym, doceniam lata naszej współpracy i życzę pomyślności. Piotrowi Głowskiemu gratuluję i życzę sukcesów opartych o bogate doświadczenie ubezpieczeniowe i bankowe” – powiedział prezes Avivy w Polsce Adam Uszpolewicz, cytowany w komunikacie.

Model bancassurance w formie joint venture

Towarzystwa utworzone przez Avivę i Santander Bank Polska to pionierski na polskim rynku model bancassurance w formie joint venture. W 2018 roku towarzystwa Santander Aviva osiągnęły 408 mln zł przypisu składki brutto łącznie z ubezpieczeń na życie i majątkowych, wypracowując 120 mln zł zysku netto.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: