Piotr Kuberka nowym prezesem zarządu Shell Polska

Kadry

Piotr Kuberka, zajmujący stanowisko globalnego wicedyrektora Shell ds. procesów podatkowych, z początkiem lutego br. został nominowany na prezesa zarządu Shell Polska, podała spółka. Piotr Kuberka przejął tę rolę po Piotrze Dziwoku.

Logo Shell
Źródło: Shell

Piotr Kuberka, zajmujący stanowisko globalnego wicedyrektora Shell ds. procesów podatkowych, z początkiem lutego br. został nominowany na prezesa zarządu Shell Polska, podała spółka. Piotr Kuberka przejął tę rolę po Piotrze Dziwoku.

Piotr Kuberka jest związany z Shell Polska od 19 lat. Swoją karierę w firmie rozpoczął jako manager ds. podatków, wspierając rozwój biznesu w Polsce, a następnie na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Po oddelegowaniu do głównej siedziby Shell w Hadze, przez kolejne 5 lat zarządzał globalnymi projektami standaryzacji raportowania i rozliczeń podatkowych. Po powrocie do Polski w 2014 roku objął stanowisko Tax Process Owner w Shell Business Operations (SBO) w Krakowie. Następnie w 2019 roku został powołany na globalnego wicedyrektora ds. procesów podatkowych, a w ramach swojej roli zarządza ponad 600osobowym zespołem rozmieszczonym w 4 krajach w Europie i Azji. W tym samym roku Piotr Kuberka podjął się też kierownictwa Centrum Operacji Finansowych w SBO Kraków, jednym z globalnych centrów operacyjnych Shell.

Dotychczasowy prezes Shell Polska po 27 latach odchodzi z firmy

Piotr Dziwok, dotychczasowy prezes zarządu Shell Polska, po 27 latach współpracy z Shell będzie kontynuował karierę poza strukturami firmy, podano również.

"Awans na prezesa zarządu Shell Polska to zdecydowanie wielkie wyróżnienie, ale również wyzwanie. Jest mi niezmiernie miło, że zostałem obdarzony takim zaufaniem oraz szansą realnego wpływu na rozwój firmy. Jestem pewien, że razem z ponad 4,7 tys. załogą Shell Polska będziemy udoskonalać naszą obecną ofertę jak również rozwijać firmę w nowych obszarach. Moją ambicją jest wykorzystanie doświadczeń z pracy z biznesem w Warszawie, kompetencji zdobytych w centrali w Hadze oraz wiedzy wyniesionej z Centrum Operacji Finansowych w Krakowie, aby w pełni wykorzystać potencjał Shell Polska. W szczególności teraz, gdy Shell dąży do zeroemisyjności, chcę doprowadzić do dalszego rozwoju naszej spółki w Polsce na rynku odnawialnych źródeł energii" - powiedział Kuberka, cytowany w komunikacie.

Holendersko-brytyjski koncern Shell to największa firma paliwowa na świecie. W Polsce jest obecny od 1992 roku i jest czwartym pod względem wielkości operatorem stacji paliw - na koniec 2021 roku firma zarządzała siecią 437 stacji.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: