Piotr Szafarz nowym szefem Zespołu Prawa Nieruchomości w regionie CEE w kancelarii Dentons

Kadry

Dentons, największa w Polsce i na świecie kancelaria prawna, powołała Piotra Szafarza na stanowisko szefa Zespołu Prawa Nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Będzie on odpowiedzialny za wzmacnianie relacji z klientami oraz pozycji Dentons jako wiodącej praktyki nieruchomościowej w regionie. W swojej nowej roli Piotr Szafarz będzie współpracował bezpośrednio z Pascalem Schmitzem, szefem Europejskiej Praktyki Prawa Nieruchomości w Paryżu.

Piotr Szafarz nowy szefem Zespołu Prawa Nieruchomości w regionie CEE w kancelarii Dentons
Piotr Szafarz. Źródło: Dentons

Dentons, największa w Polsce i na świecie kancelaria prawna, powołała Piotra Szafarza na stanowisko szefa Zespołu Prawa Nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Będzie on odpowiedzialny za wzmacnianie relacji z klientami oraz pozycji Dentons jako wiodącej praktyki nieruchomościowej w regionie. W swojej nowej roli Piotr Szafarz będzie współpracował bezpośrednio z Pascalem Schmitzem, szefem Europejskiej Praktyki Prawa Nieruchomości w Paryżu.

Jednocześnie Piotr Szafarz pozostanie na czele renomowanego warszawskiego Zespołu Prawa Nieruchomości, tworzonego przez ponad 50 prawniczek i prawników, w tym ośmioro partnerów.

Na terenie całej Europy i Wielkiej Brytanii Dentons zatrudnia 450 prawników specjalizujących się w prawie nieruchomości, z czego tylko w Polsce ponad 50.

Wspierać go będzie dwoje nowo powołanych zastępców: partnerzy Monika Sitowicz i Bartłomiej Kordeczka.

‒ Region CEE nadal oferuje znakomite możliwości inwestycyjne. Wierzę, że po trudnym roku 2020 czeka nas mocne ożywienie gospodarcze i większa aktywność na rynku nieruchomości.

Doskonałe rozumienie potrzeb biznesowych naszych klientów oraz podnoszenie efektywności dzięki wykorzystaniu nowych technologii niezmiennie pozwalają nam oferować najwyższej jakości obsługę prawną.

Będę ściśle współpracował z partnerami zarówno w regionie, jak i w Warszawie, a zwłaszcza z moimi zastępcami – Moniką Sitowicz i Bartłomiejem Kordeczką ‒ mówi Piotr Szafarz, powołany na stanowisko szefa Zespołu Prawa Nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

27 lat doświadczenia na rynku nieruchomości

Piotr Szafarz jest obecny na rynku nieruchomości od 27 lat.

W 2020 roku kierowany przez niego zespół doradzał przy ponad 40 projektach o łącznej wartości blisko 2,5 miliarda euro, reprezentując między innymi Cavatina Holding, CPI Property Group, GLL Real Estate Partners, Hines, P3 Logistic Parks, Savills Investment Management, Segro oraz Skanska Property Group.

Piotr Szafarz cieszy się opinią jednego z najlepszych prawników nieruchomościowych w Polsce, co potwierdzają niezależne międzynarodowe rankingi prawnicze, takie jak Chambers Europe oraz Who’s Who Legal.

Czytaj także: Tomasz Trocki partnerem w kancelarii Dentons

Zmiany w Kancelarii

Awans Piotra Szafarza jest częścią zmian związanych z planowanym odejściem z kancelarii partnera Pawła Dębowskiego, który rozpoczyna nowy etap w życiu zawodowym i przechodzi do biznesu typu private equity.

‒ Po 31 latach kariery prawniczej doszedłem do wniosku, że nadszedł czas na zmianę. Myślałem o tym już od pewnego czasu i jestem podekscytowany nowym rozdziałem w moim życiu zawodowym.

Wierzę, że klienci firmy zostają w najlepszych rękach: Piotra Szafarza i pozostałych znakomitych partnerów Zespołu Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons, od lat uznawanych za czołowych prawników w Polsce.

Cieszę się również na moją przyszłą współpracę z kancelarią Dentons, już jako jej klient ‒ mówi Paweł Dębowski.

‒ Jestem bardzo zadowolony, że to Piotr Szafarz zgodził się stanąć na czele naszego zespołu w CEE. Na terenie całej Europy i Wielkiej Brytanii Dentons zatrudnia 450 prawników specjalizujących się w prawie nieruchomości, z czego tylko w Polsce ponad 50. Wszyscy oni na co dzień starają się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

Jednocześnie chciałbym podziękować Pawłowi za jego ogromny wkład w rozwój naszej firmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat oraz życzyć mu sukcesów na kolejnych etapach kariery zawodowej.

Nie mogę się już doczekać pracy z Pawłem jako naszym klientem ‒ mówi Evan Z. Lazar, który współkieruje globalną Praktyką Prawa Nieruchomości w kancelarii Dentons.

Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons oferuje kompleksową obsługę klientów nieruchomościowych, w tym między innymi inwestorów, deweloperów oraz instytucji finansowych.

Doradza w transakcjach kupna i sprzedaży nieruchomości komercyjnych, finansowania nieruchomości oraz najmu - w sektorze biurowym, logistycznym, centrów handlowych, mieszkaniowym oraz hotelowym. 

Źródło: Dentons
Udostępnij artykuł: