Piotr Zaremba został prezesem ElectroMobility Poland

Kadry

Rada nadzorcza ElectroMobility Poland SA powołała dotychczasowego dyrektora zarządzającego Piotra Zarembę na prezesa, poinformowała spółka. Były prezes Maciej Kość w najbliższym czasie ma objąć stanowisko dyrektora warszawskiego biura Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, dodano.

Logo ElectroMobility Poland
Źródło: ElectroMobility Poland

Rada nadzorcza ElectroMobility Poland SA powołała dotychczasowego dyrektora zarządzającego Piotra Zarembę na prezesa, poinformowała spółka. Były prezes Maciej Kość w najbliższym czasie ma objąć stanowisko dyrektora warszawskiego biura Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, dodano.

Rada nadzorcza #ElectroMobilityPoland SA powołała dotychczasowego dyrektora zarządzającego Piotra Zarembę na prezesa #PiotrZaremba #elektromobilność

"Maciej Kość pełnił funkcję prezesa od października 2016 roku. W tym okresie przeprowadzony został konkurs, w ramach którego wybrano i nagrodzono projektantów wizualizacji nadwozia samochodu elektrycznego. Kolejnym krokiem jest wyłonienie partnerów, których zadaniem w postępowaniu na budowę prototypu było opracowanie koncepcji technicznej i biznesowej samochodu elektrycznego, umożliwiającej jego przyszłą produkowalność" - czytamy w komunikacie.Do tej pory spółka zweryfikowała zgłoszenia blisko 200 podmiotów z 17 konsorcjów złożonych z polskich producentów pojazdów i komponentów samochodowych, dodano.

"Dotychczasowa praca Piotra Zaremby w spółce skupiała się na zarządzaniu projektem od strony merytorycznej, koordynacyjnej i wykonawczej. Odpowiadał za przygotowanie postępowania i nadzór nad kolejnymi jego etapami, a także współpracę ze wszystkimi partnerami spółki. Przejęcie przez niego obowiązków prezesa pozwoli na sprawną realizację projektu w ramach przyjętego harmonogramu" - powiedziała rzecznik prasowa Aleksandra Baldys, cytowana w komunikacie.

Trwają prace nad polskim samochodem elektrycznym

Obecnie EMP jest w fazie prowadzenia dalszych rozmów z wybranymi podmiotami w celu wypracowania modelu ich partnerstwa w projekcie, dodano.

"Zgłoszone projekty zawierają innowacyjne rozwiązania techniczne, za którymi stoją wartościowe zespoły. Ich wiedza i doświadczenie będą szczególnie cenne w pracach nad polskim samochodem elektrycznym. W toku weryfikacji wszystkich koncepcji i prowadzonych rozmów z konsorcjantami widzę także, że ElectroMobility Poland powinno wziąć na siebie dodatkowe odpowiedzialności wspierające proces i realizację postępowania, jak i finalnie stworzenie samochodu elektrycznego" - podsumował Zaremba.W październiku 2016 r. cztery polskie koncerny energetyczne - PGE Polska Grupa Energetyczna, Energa, Enea oraz Tauron Polska Energia - powołały spółkę ElectroMobility Poland. Każda ze spółek objęła po 25% kapitału akcyjnego. Celem spółki jest szeroko pojęte stworzenie warunków dla rozwoju systemu elektromobilności w Polsce.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: