PIT za 2018 rok: Polacy złożyli ok. 16 mln zeznań rocznych przez internet. Absolutny rekord

Finanse osobiste

Polacy złożyli około 16 mln rocznych PIT-ów przez internet wobec niecałych 11,4 mln e-PIT-ów rok wcześniej, podało Ministerstwo Finansów, powołując się na wstępne dane.

e-PI. Rozliczenie podatków przez internet
Rozliczenie podatków przez internet Fot. stock.adobe.com/leszekglasner

Polacy złożyli około 16 mln rocznych PIT-ów przez internet wobec niecałych 11,4 mln e-PIT-ów rok wcześniej, podało Ministerstwo Finansów, powołując się na wstępne dane.

Teresa #Czerwińska z @MF_GOV_PL: w tym roku nasze systemy przyjęły ok. 16 mln elektronicznych deklaracji #PIT. To absolutny rekord, o prawie 5 mln więcej niż w ubiegłym roku #ePIT #TwojePIT

"Według wstępnych danych w 2019 r. padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji – około 16 mln. Rok wcześniej było to prawie 11,4 mln. Tak dobry wynik to zasługa nowej usługi - Twój e-PIT. Ostateczne dane będą znane za około 2 tygodnie, gdyż deklaracje złożone w ostatnich dniach kwietnia w formie papierowej, mogły jeszcze nie dotrzeć do urzędów skarbowych. Samodzielnie wypełnione zeznania mają pierwszeństwo nad deklaracją automatycznie zaakceptowaną w usłudze Twój e-PIT. Należy więc poczekać aż wszystkie wysłane dokumenty dotrą do urzędów skarbowych" - czytamy w komunikacie.Czytaj także: Jak najszybciej sprawdzić swój e-PIT?

To prawie 5 mln więcej elektronicznych deklaracji PIT niż w ubiegłym roku

"W tym roku nasze systemy przyjęły około 16 mln elektronicznych deklaracji PIT. To absolutny rekord, o prawie 5 mln więcej niż w ubiegłym roku (wzrost o 40%). Cieszę się że Polacy tak chętnie rozliczają się elektronicznie. Jeszcze bardziej cieszy mnie jednak tak duże zainteresowanie nową usługą Twój e-PIT, za pośrednictwem której, zostało złożonych prawie 7 milionów deklaracji. Wyniki te jednoznacznie pokazują, że przygotowaliśmy prostą, przyjazną i przejrzystą usługę" - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska, cytowana w komunikacie.

Usługa Twój e-PIT

W tym roku akcja składania rocznych zeznań podatkowych rozpoczęła się 15 lutego 2019 r., tj. od startu usługi Twój e-PIT. Skorzystanie z nowej usługi pozwoliło podatnikom na zaoszczędzenie czasu, zagwarantowało bezpieczeństwo i usunęło ryzyko spóźnienia ze złożeniem rozliczenia (przy braku aktywności podatnika e-PIT został uznany za złożony). Skorzystanie z Twojego e-PIT-a pozwoliło też na szybszy zwrot podatku (45 dni, zamiast 3 miesięcy), podał także resort.Więcej informacji na temat usługi Twój e-PIT >>>Od 2020 r. usługa Twój e-PIT będzie dostępna dla osób, które składają PIT-36, PIT-36L i PIT-28.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: