PKN Orlen do końca 2019 roku przejmie Grupę Lotos

Gospodarka

Staja paliw PKN Orlen
Źródło: Materiały prasowe PKN Orlen

PKN Orlen podtrzymuje koniec 2019 roku jako termin przejęcia kapitałowego Grupy Lotos, poinformował członek zarządu koncernu ds. rozwoju Zbigniew Leszczyński.

Zbigniew Leszczyński z @PKN_ORLEN na @EECKatowice: #PKNOrlen podtrzymuje koniec 2019 roku jako termin przejęcia kapitałowego @GrupaLOTOS #Lotos #EEC2019 #EKG2019

“Konsekwentnie realizujemy naszą strategię przejęcia kapitałowego Grupy Lotos. Liczymy na to, że po bardzo intensywnych rozmowach z Komisją Europejską wypracujemy warunki, na których będziemy mogli złożyć ostateczny wniosek. Jest bardzo dużo wątków, które są badane i analizowane” – powiedział Leszczyński w rozmowie z ISBnews w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach.

Czytaj także: PKN Orlen przejmie Ruch do końca roku? Alior Bank: proces restrukturyzacji przebiega zgodnie z planem >>>

 

Wypracowanie jak najlepszych warunków konsolidacji

“Podtrzymujemy koniec roku jako datę zakończenia tego procesu. Jest dopiero połowa maja, w związku z tym mamy jeszcze trochę czasu, niemniej choć terminy są bardzo ważne, to w tym całym dużym, skomplikowanym procesie najważniejsze jest wypracowanie jak najlepszych warunków konsolidacji dla PKN Orlen, Grupy Lotos i polskich konsumentów” – dodał Leszczyński.

“Określone przez nas terminy od początku były ambitne, ale przed wszystkim pilnujemy jakości tego procesu, a liczymy na to, że warunki przejęcia zostaną ustalone najszybciej jak to będzie możliwe” – podsumował.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Źródło: Piotr Apanowicz, ISBnews
Udostępnij artykuł: