PKN Orlen zaprasza startupy z obszaru elektromobilności do nowego programu

Czysty zysk

Napis startup
Fot. stock.adobe.com/Tierney

PKN Orlen zaprasza na InfoDay - spotkanie dla startupów z obszaru elektromobilności, zainteresowanych udziałem w programie akceleracyjnym Pilot Maker Elektro ScaleUp, które odbędzie się 29 listopada w Warszawie, podał koncern. Jego uczestnicy mają szansę na uzyskanie grantu w wysokości do 550 tys. zł. Co najmniej 23 najlepsze innowacje zostaną wdrożone komercyjnie przez partnerów programu, w tym w PKN Orlen.

#PKNOrlen zaprasza na #InfoDay - spotkanie dla startupów z obszaru elektromobilności, zainteresowanych udziałem w programie akceleracyjnym Pilot Maker Elektro ScaleUp #startupy @PKN_ORLEN

„W ramach programu, PKN Orlen poszukuje rozwiązań z takich obszarów, jak: car sharing pojazdów elektrycznych, rozwój i zarządzanie punktami ładowania, alternatywne systemy zasilania, big data, dynamiczna wycena usług czy systemy rozliczeń. Koncern zaangażowany będzie m.in. w nabór, selekcję, akcelerację, warsztaty oraz wsparcie mentorskie startupów. Najlepsze pomysły mogą liczyć na implementację przy wykorzystaniu zaplecza technologicznego i naukowego koncernu” – czytamy w komunikacie.

Podczas InfoDay przedstawiciele startupów dowiedzą się m.in. jak wyglądają poszczególne etapy projektu Pilot Maker Elektro ScaleUp oraz jego harmonogram. Wydarzenie będzie też okazją do spotkania z przedstawicielami firm występujących w charakterze odbiorców technologii.

Program Pilot Maker Elektro ScaleUp jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: