PKO Bank Polski partnerem strategicznym aplikacji ,,E-niezbędnik COVID-19’’

Z rynku

W ramach II edycji ogólnopolskiej kampanii STOP Barierom, na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, powstała praktyczna aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’. Partnerem Strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’
Źródło: PKO BP

W ramach II edycji ogólnopolskiej kampanii STOP Barierom, na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, powstała praktyczna aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’. Partnerem Strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

W ramach II edycji kampanii #STOPBarierom, na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, powstała aplikacja ,,E-niezbędnik #COVID19’’. Partnerem projektu jest @PKOBP #PKOBP

Aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’ to praktyczne kompendium wiedzy dla osób z niepełnosprawnością zawierające w jednym miejscu wszelkie treści dotyczące koronawirusa i choroby COVID-19.

Użytkownicy znajdą tam informacje związane m.in. z objawami choroby, sposobami zarażenia czy ochroną przed wirusem. Co ważniejsze, pobierając aplikację, osoby z niepełnosprawnością mogą zapoznać się z aktualnymi i rzetelnymi informacjami dotyczącymi pomocy finansowej i świadczeń jakie przysługują im w trakcie pandemii np.: świadczeniem związanym z poddaniem się kwarantannie, dofinansowaniem kosztów opieki w warunkach domowych czy programem PFRON dla osób niepełnosprawnych, poszkodowanych w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi.

Czytaj także: Konto na selfie, kolejne ułatwienie zdalnego bankowania w PKO BP >>>

- Pandemia koronawirusa szczególnie dotknęła osoby z niepełnosprawnością. Praktycznie z dnia na dzień zostały one pozbawione możliwości uczestniczenia w zajęciach rehabilitacyjnych czy przedłużania ważności orzeczeń o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności – wskazuje prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki, Przewodniczący Rady Naukowej Fundacji Neuron Plus, organizatora kampanii STOP Barierom. - Obecnie kolejne obostrzenia są znoszone a sytuacja nieznacznie się poprawiła. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu osobom z niepełnosprawnością wciąż ciężko jest się odnaleźć w nowej rzeczywistości i nie wiedzą skąd czerpać wiedzę na temat wirusa. Z pomocą przychodzi właśnie wspomniana aplikacja, która w jednym miejscu gromadzi wszystkie niezbędne informacje. Dlatego też chciałbym podziękować PKO Bankowi Polskiemu za wsparcie naszej kampanii i działania banku na rzecz osób z niepełnosprawnością – podkreśla.

Aplikację ,,E-niezbędnik COVID-19’’ można pobrać w sklepach App Store i Google Play

Narzędzie jest intuicyjne i proste w użytkowaniu. Dodatkowo mogą z niego korzystać również osoby z dysfunkcjami wzroku, dzięki opcji dostosowania wielkości czcionki i kontrastu. Istotnym elementem aplikacji jest również ,,Neuron’’ – wirtualny doradca, który wspiera osoby z niepełnosprawnością w poszukiwaniu informacji, pozwalając w prosty i szybki sposób dotrzeć do konkretnych treści. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest też możliwość zapisania informacji jako ,,ulubionych’’, co pozwala użytkownikowi korzystać z nich zawsze, kiedy ich szybko potrzebuje.

Projekt STOP Barierom jest ogólnopolską kampanią informacyjno-edukacyjną na rzecz osób, którym zagraża wykluczenie społeczne z powodu niepełnosprawności. Główne cele akcji to aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością i zachęcenie przedsiębiorców do zatrudniania pracowników z różnymi dysfunkcjami. Ponadto przełamywanie barier w tym obszarze oraz dostarczanie wsparcia i rzetelnej wiedzy dla pracodawców i niepełnosprawnych pracowników w zakresie zmieniających się przepisów prawa.

Dodatkowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie www.stopbarierom.pl, na Facebooku Fundacji oraz kanale YouTube.

Udostępnij artykuł: