PKO Bank Polski: przedsiębiorcy mogą już korzystać z Apple Pay i Garmin Pay

Bezgotówkowo / Z rynku

Przedsiębiorcy mogą teraz korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych Apple Pay i Garmin Pay w PKO Banku Polskim. Do Apple Pay i Garmin Pay można podpiąć wybrane firmowe karty debetowe, kredytowe oraz obciążeniowe: Visa i Mastercard. To szybkie, wygodne i bezpieczne metody płatności ułatwiające codzienne zarządzanie finansami.

PKO BP - Oddział
PKO BP - Oddział (źródło: PKO BP)

Przedsiębiorcy mogą teraz korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych Apple Pay i Garmin Pay w PKO Banku Polskim. Do Apple Pay i Garmin Pay można podpiąć wybrane firmowe karty debetowe, kredytowe oraz obciążeniowe: Visa i Mastercard. To szybkie, wygodne i bezpieczne metody płatności ułatwiające codzienne zarządzanie finansami.

Posiadacze kart firmowych @PKOBP mogą teraz korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych #ApplePay i #GarminPay #PKOBP

Posiadacze kart firmowych PKO Banku Polskiego mogą teraz korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych Apple Pay i Garmin Pay. Aktywacja usługi jest intuicyjna i szybka, a użytkownicy mają dostęp do takich samych korzyści, jakie zapewniają im tradycyjne karty płatnicze. Do Apple Pay i Garmin Pay można podpiąć wybrane firmowe karty debetowe, kredytowe oraz obciążeniowe: Visa i Mastercard.

Czytaj także: PKO Bank Polski modyfikuje ofertę flagowych kont osobistych >>>

- Naszym priorytetem jest wspieranie rozwoju i cyfryzacji polskiej przedsiębiorczości. Dlatego uzupełniamy wachlarz usług dla przedsiębiorców dostępnych w PKO Banku Polskim o płatności mobilne Apple Pay i Garmin Pay, dzięki czemu nasi klienci mogą teraz wygodnie i bezpiecznie płacić zbliżeniowo – mówi Jarosław Pyszkowski, Dyrektor Biura Produktów Depozytowo-Transakcyjnych w PKO Banku Polskim.

Apple Pay

Urządzeniami z logo Apple można płacić w sklepach, punktach usługowych oraz internecie, a pieniądze pobierane są z konta firmowego, do którego podpięta jest karta debetowa lub kredytowa PKO Banku Polskiego. Apple Pay można aktywować na telefonie iPhone, zegarku Apple Watch oraz iPadzie. Płatności pokrywane są ze środków dostępnych na karcie. Aby potwierdzić płatność, wystarczy wybrać opcję Apple Pay korzystając z Face ID lub Touch ID, dzięki czemu transakcja jest dodatkowo zabezpieczona. Dane karty pozostają bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji. Apple Pay działa z iPhonem 6 i nowszymi modelami, z iPadem Pro, iPadem (5. generacji), iPadem Air 2 i iPadem mini 3 oraz nowszymi modelami. Więcej informacji o usłudze znajduje się na stronie banku.

Garmin Pay

Płatności zegarkiem z Garmin Pay można realizować w każdym sklepie czy punkcie usługowym wyposażonym w terminal do płatności zbliżeniowych kartą. Do Garmin Pay posiadacze kart PKO Banku Polskiego mogą podłączyć zarówno firmowe karty debetowe, jak i kredytowe, Visa i Mastercard. Do zegarka można podpiąć kartę korzystając z aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile (GCM), którą trzeba zainstalować na swoim smartfonie. Aplikacja jest dostępna na systemy operacyjne Android i iOS. Garmin Pay pozwala na realizację wyłącznie płatności zbliżeniowych. Transakcje będą widoczne na rachunku jak zwykłe, dokonane kartą. Będą również wliczane do sumy transakcji zwalniających z opłaty za kartę. Transakcje przez Garmin Pay są tak samo bezpieczne jak płatności zbliżeniowe dokonywane tradycyjną kartą. Usługa działa na następujących modelach zegarków sportowych i smartwatchy Garmin: fēnix 5S Plus, fēnix 5 Plus, fēnix 5X Plus, Forerunner 645, Forerunner 645 Music oraz vívoactive 3 i vívoactive 3 Music. Szczegółowe informacje o usłudze dostępne są na stronie banku.

Do tej pory z mobilnych płatności zbliżeniowych mogli korzystać klienci indywidualni PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski nieustannie rozbudowuje swoją ofertę dla przedsiębiorców. W lutym br. udostępnił pilotażowo Dysk w chmurze - usługę wirtualnego dysku 100 GB we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej. Firmy mogą korzystać z cyfrowych usług dodatkowych takich jak e-Windykacja, e-Prawnik, e-Księgowość, e-Sklep i asystent firmowy.

Udostępnij artykuł: