PKO Bank Polski sponsorem Biegu Piastów

Bankowość

Po raz 37. w pierwszy marcowy weekend w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach wystartuje coroczny Bieg Piastów. PKO Bank Polski po raz trzeci został jego sponsorem.

Od piątku 1 marca do niedzieli 3 marca na Polanie Jakuszyckiej miłośnicy narciarstwa biegowego będą mogli sprawdzić swoje siły na dystansach 10, 26, 30 i 50 km. Do rywalizacji przystąpią ramię w ramię wyczynowcy z amatorami.

W sobotnim biegu razem z innymi zawodnikami na starcie pojawią się pracownicy branży bankowej, wśród nich przedstawiciele PKO Banku Polskiego. Organizator pomyślał też o najmłodszych uczestnikach. Mali sportowcy sprawdzą swoje siły w Biegu Przedszkolaka na specjalnej trasie na dystansie 150 m. Zawodnicy będą mieli okazję poczuć ducha rywalizacji i doświadczyć niezapomnianych emocji, a na mecie odebrać upominki i dyplomy. 

Od kilku lat PKO Bank Polski wspiera imprezy biegowe w roli sponsora, ale też uczestnika. Reprezentanci Banku biorą aktywny udział w biegach historycznych organizowanych z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego oraz Święta Odzyskania Niepodległości.

Bieg Piastów jest najstarszym i zarazem najbardziej popularnym biegiem narciarskim w Polsce. Zadebiutował 11 kwietnia 1976 roku w Jakuszycach. Od 1995 roku zaliczany jest do europejskiej ligi biegów długodystansowych Euroloppet, a od 2008 roku do światowej ligi biegów narciarskich Worldloppet. Co roku staruje w nim tysiące biegaczy.

Udostępnij artykuł: