PKO Bank Polski sponsorem generalnym 6. Silesia Marathonu

Bankowość

Pod hasłem "Twój bieg. Twoje zwycięstwo" 5 października br. o godzinie 9.00 spod Silesia City Center wystartuje 6. Silesia Marathon. Imprezie towarzyszyć będzie charytatywna akcja biegowa na rzecz 23-letniej Magdy. Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia, które w tym roku wspiera PKO Bank Polski w ramach programu "Biegajmy razem".

Magda zmaga się z chorobą Hodgikina (ziarnicą złośliwą). Zbiera pieniądze na specjalistyczne leczenie przeciwciałami monoklonalnymi. Jest podopieczną Fundacji Śląskie Centrum Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach.

Kartki – identyfikatory akcji – będzie można odbierać 4 i 5 października br. u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów na Placu Śląskim w Silesia City Center, ul. Chorzowska 107 w Katowicach. Jeśli dla Magdy pobiegnie co najmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na jej leczenie.

Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku. Cieszę się, że maraton dołączył w tym roku do programu “PKO Bank Polski Biegajmy razem”. Organizatorzy zapowiadają, że na starcie pojawi się rekordowa liczba zawodników. Mam nadzieję, że wielu z nich pobiegnie nie tylko dla siebie i osiągnięcia najlepszego wyniku, ale także aby pomóc Magdzie. – mówi Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Katowicach.

Do pokonania dystansu 42 km 195 m zgłosiło się prawie 2 tys. uczestników. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Ściegiennego oraz Chorzowskiej. Zawodnicy pobiegną w kierunku katowickiego Spodka, następnie przez Wełnowiec-Józefowiec w stronę Siemianowic Śląskich, dalej m.in. przez Sadzawki, Czekaj, Dąbrówkę Małą, Normę, Zawodzie, Szopienice, Janów, Nikiszowiec, Dolinę Trzech Stawów, Muchowiec, Osiedle Paderewskiego i Róździeńskiego, ponownie koło Spodka do mety pod Silesia City Center.

PKO Bank Polski jest nie tylko mecenasem imprezy – wśród uczestników biegu, pojawi się reprezentacja pracowników Banku, członków sekcji biegowej zrzeszającej ponad 320 osób w całej Polsce. Nie zabraknie również zawodników Drużynowej Ligi Biegowej, którzy przez cały sezon rywalizują w dwóch 50-osobowych zespołach – Klientów i Pracowników Banku pod okiem Macieja Kurzajewskiego, dziennikarza sportowego oraz Pawła Januszewskiego, lekkoatlety, mistrza Europy w biegu na 400 m.

Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych. W ramach programu “Biegajmy razem” PKO Bank Polski sponsoruje największe imprezy biegowe w Polsce – m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Poznań Maraton, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o pamięć”, a także wiele innych zawodów na terenie całego kraju. Tylko w tym sezonie pod patronatem Banku odbyło się ponad 40 biegów. Od 2013 roku – wraz ze swoją Fundacją – zorganizował ponad 70 charytatywnych akcji biegowych, do których przyłączyło się ponad 15 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom prawie 1 mln zł.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych, zdrowego trybu życia oraz bankowych biegaczy na portalu www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem.
141004.pkobp.sponsorem.generalnym.silesia.marathonu.600

Źródło: PKO Bank Polski

Udostępnij artykuł: