PKO Bank Polski sponsorem Półmaratonu w Białymstoku

Bankowość

Szykuje się wielkie święto biegania na Podlasiu. 12 maja 2013 roku wystartuje pierwszy Białystok Półmaraton. PKO Bank Polski jest sponsorem tego wydarzenia. Białostocka impreza dołączyła do grupy biegów masowych wspieranych przez PKO Bank Polski w ramach programu "Biegajmy razem".

Pierwszy Białystok Półmaraton wystartuje w niedzielę 12 maja o godzinie 10. Uczestnicy pokonają trasę długości 21 km i 97 i pół metra wytyczoną ulicami miasta. Trasa Półmaratonu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a jej przebieg jest bardzo atrakcyjny zarówno dla gości z różnych zakątków Polski jak i samych mieszkańców Białegostoku. Zawodnicy wystartują w okolicy najpiękniejszego budynku stolicy Podlasia – Pałacu Branickich i po pokonaniu pętli ulicami miasta dobiegną do mety zlokalizowanej w sąsiedztwie Pałacu.

W Białystok Półmaraton PKO Bank Polski zaangażowany jest nie tylko finansowo. W rywalizacji bierze udział grupa pracowników Banku zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej prawie 200 osób w całej Polsce. Bankowi Biegacze podczas białostockiej imprezy biegną nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia najlepszego wyniku. Ich wysiłek wspiera zbiórkę funduszy na kolejną operację oczu trzy letniej Ady – dziewczynki, która urodziła się z wrodzoną zaćmą.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku Bank był sponsorem między innymi 12. Cracovia Maratonu i Biegu Konstytucji 3 Maja. W najbliższych miesiącach Bank będzie sponsorował miedzy innymi 14. Poznań Maraton oraz 31. Maraton we Wrocławiu. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski zamierza przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach www.biegajmyrazem.pkobp.pl oraz www.koronamaratonow.pl.

Źródło: PKO Bank Polski

Udostępnij artykuł: