PKO Bank Polski wspiera wybitnych studentów

Bankowość

Bank zaangażował się w dwa przedsięwzięcia promujące zdolnych i ambitnych studentów. Pierwszym była pomoc finansowa reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego w Finałach XXXVI Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, a drugim udział przedstawiciela PKO Banku Polskiego w Kapitule Konkursu SIFE.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym to najbardziej prestiżowy konkurs informatyczny dla studentów na świecie. W tym roku, w finałach 36. edycji, które odbyły się w ostatnich dniach maja w Orlando na Florydzie, wystartowało 105 reprezentacji uczelnianych z 88 krajów. Sponsorowana przez PKO Bank Polski drużyna studentów Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, zajęła bardzo dobre 15. miejsce. Mistrzem świata w roku 2011 został zespół z Uniwersytetu Zhejiang z Chin.

Drugą inicjatywą o charakterze międzynarodowym, w której sukcesy odnoszą polscy studenci, jest Konkurs SIFE (Students In Free Enterprise – Studenci dla Przedsiębiorczości). SIFE to organizacja non-profit, wspólna inicjatywa środowiska akademickiego i biznesowego wspierająca studentów ponad 1800 uczelni w ponad 40 krajach.  W tym roku w polskiej edycji (30 maja br. w Warszawie)  uczestniczyło osiem zespołów, które zaprezentowały projekty zrealizowane w kończącym się roku akademickim. Ich wartość oceniała Kapituła złożona z przedstawicieli środowisk naukowych i biznesowych.

Dzięki temu konkursowi studenci zdobywają konkretne doświadczenia i kompetencje potrzebne w życiu zawodowym – zarówno w roli przedsiębiorcy, jak i pracownika. Wpływa on również na kształtowanie wśród młodzieży akademickiej postawy społecznej odpowiedzialności – mówi Artur Miernik, dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością PKO Banku Polskiego, który reprezentował Bank w jury konkursu.

W konkursie najwyżej oceniono zespół Uniwersytetu Gdańskiego, który zaprezentował pięć projektów dla środowiska lokalnego, m.in.  pomocy marketingowej dla artystów ludowych z Kaszub czy wsparcia rolników w promocji ich zdrowych upraw.

PKO Bank Polski od lat konsekwentnie wspiera inicjatywy promujące zdolnych i ambitnych studentów. Bank organizuje staże i praktyki dla  młodych osób, a część z nich zostaje pracownikami PKO Banku Polskiego. Poprzez wielowymiarowe działania kształtuje wizerunek instytucji otwartej na młodych, zdolnych i ambitnych studentów. Te działania są docenianie. W najnowszym badaniu Universum Student Survey PKO Bank Polski znalazł się w gronie 10 najlepszych pracodawców w kategorii BIZNES w rankingu przygotowanym na podstawie opinii studentów.

Udostępnij artykuł: