PKO Bank Polski z prestiżowym tytułem Top Employer Polska 2020

Z rynku

PKO Bank Polski otrzymał prestiżowy tytuł Top Employer Polska 2020. Certyfikat ten jest wynikiem niezależnego badania Top Employers Institute, przeprowadzonego w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi wśród polskich pracodawców.

PKO Bank Polski z tytułem Top Employer Polska 2020
Fot. PKO Bank Polski

PKO Bank Polski otrzymał prestiżowy tytuł Top Employer Polska 2020. Certyfikat ten jest wynikiem niezależnego badania Top Employers Institute, przeprowadzonego w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi wśród polskich pracodawców.

.@PKOBP został wyróżniony nagrodą #TopEmployer #PKOBP #PKOBanmkPolski

– Certyfikat Top Employer jest dowodem na to, że PKO Bank Polski oferuje warunki pracy na miarę najlepszych pracodawców na rynku. To wyróżnienie wręczane firmom, które proponują swoim pracownikom nowoczesne rozwiązania, sprzyjające ciągłemu rozwojowi i budowaniu zaangażowania. Na drodze naszej transformacji wsłuchujemy się w głosy naszych ludzi, tak by jak najpełniej wspierać ich w bankowej zmianie kulturowej. Bardzo się cieszę, że tworzone wspólnie rozwiązania spotkały się z uznaniem Instytutu – mówi Joanna Czarnecka, Dyrektor Pionu Zarządzania Personelem w PKO Banku Polskim, która odebrała nagrodę na gali 30 stycznia w Warszawie.

Kreowanie przyjaznego środowiska pracy

PKO Bank Polski koncentruje się przede wszystkim na wdrażaniu rozwiązań kreujących przyjazne środowisko pracy. To nie tylko przestrzeń biurowa i nowoczesne narzędzia, ale także kultura współpracy oraz możliwości ciągłego doskonalenia – rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego. Rozbudowany system świadczeń pozapłacowych w banku to między innymi opieka medyczna, możliwość korzystania z platformy kafeteryjnej MyBenefit, w ramach której każdy pracownik samodzielnie dysponuje przyznanymi mu środkami czy Pracowniczy Program Emerytalny. Bank tworzy także środowisko sprzyjające realizacji pozazawodowych pasji. W ramach programu „PKO po godzinach”, wspiera pracownicze inicjatywy sportowe, kulturalne, rekreacyjne, a jednocześnie promuje działania charytatywne.

Czytaj także: Santander Consumer Bank najlepszym pracodawcą według Top Employer Polska >>>

– Jak wynika z naszego badania, PKO Bank Polski zapewnia bardzo dobre warunki pracy, stawiając swoich ludzi oraz ich rozwój na pierwszym miejscu. To właśnie takie firmy otrzymują certyfikat Top Employer i to one są organizacjami pierwszego wyboru dla osób szukających pracy. Gratuluję i życzę Bankowi utrzymania takiego poziomu – mówi David Plink, prezes Top Employers Institute.

Top Employers Institute wyróżnia najlepszych pracodawców

Top Employers Institute wyróżnia najlepszych pracodawców, dokonując ich oceny i certyfikacji w zakresie strategii, polityki personalnej, monitorowania jej efektów i działań na rzecz rozwoju pracowników. Podczas badania prowadzonego przez niezależnych ekspertów w szczególności analizowane są: strategia rozwoju talentów, planowanie zasobów ludzkich, wdrażanie nowych pracowników (on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, rozwój kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kultura organizacji.

Obecnie PKO Bank Polski szuka kandydatów na stanowiska zarówno w obszarze IT, Big Data, sprzedaży, jak i tych zupełnie nowych, które funkcjonują w Transformacji Cyfrowej.

Udostępnij artykuł: