PKO Bank Polski zakupił 7,5 tys. testów i zaangażował się w zbiórkę, by pomóc w walce z koronawirusem

Z rynku

PKO Bank Polski przeznaczył 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów na obecność koronawirusa dla szpitali i personelu medycznego. Będą one realizowane w laboratorium Warsaw Genomics.

Źródło: PKO BP

PKO Bank Polski przeznaczył 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów na obecność koronawirusa dla szpitali i personelu medycznego. Będą one realizowane w laboratorium Warsaw Genomics.

#ZbigniewJagiełlo: Dziś mamy jeden cel, do którego wszyscy powinniśmy dążyć ‒ szukanie narzędzi, możliwości i rozwiązań do walki z koronawirusem #Testy #Koronawirus @PKOBP

Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi też powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem. Wpłat można dokonywać na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 oraz w aplikacji mobilnej IKO korzystając z funkcji Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie.

Bank odpowiada na rosnące potrzeby społeczne. Dotąd Spółki GK Banku na walkę z wirusem SARS-CoV-2 przeznaczyły ponad 14 mln zł. Tym samym, bank dołączył do Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, w ramach której Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków.

‒ Dziś mamy jeden cel, do którego wszyscy powinniśmy dążyć ‒ szukanie narzędzi, możliwości i rozwiązań do walki z koronawirusem. Zachęcam do angażowania się w inicjatywy wspierające walkę z wirusem SARS‑CoV‑2, bo tylko solidarne i odpowiedzialne działania są szansą na skuteczne pokonanie epidemii – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Koalicja firm wspierających walkę z koronawirusem

W ramach Koalicji, Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków, które w 100% zostaną przekazane na zakup i realizację testów pozwalających na potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia koronawirusem.

Bank kolejny raz współdziała z renomowanym laboratorium Warsaw Genomics, z którym wcześniej współpracował przy Ogólnopolskim Programie Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka Badamy Geny.

Odpowiadając na apel premiera Mateusza Morawieckiego o zrozumienie, postawę obywatelską i zaangażowanie w walkę z epidemią, PKO Bank Polski reaguje na bieżące potrzeby społeczne oferując konkretną pomoc.

1000 testów dziennie

W laboratoriach Warsaw Genomics w tym momencie realizowanych jest  już 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby.

‒ Dzięki zaangażowaniu PKO Banku Polskiego oraz innych organizacji działających w ramach Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, wspomagamy lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny, kluczowy z punktu widzenia ochrony przed pandemią - mówi prof. dr hab. n. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Dotąd Grupa Kapitałowa Banku przeznaczyła ponad 14 mln zł, m.in. na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych. Przekaże także 100 samochodów osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a kolejne 20 aut trafi do szpitali jednoimiennych.

Pytania dotyczące możliwości zaangażowania się w działania związane z walką z koronawirusem prosimy kierować do Fundacji PKO Banku Polskiego, mail: Fundacja.COVID-19@pkobp.pl

Udostępnij artykuł: