PKO Bank Polski zaprasza na PKO Silesia Marathon

Bankowość

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym PKO Silesia Marathonu i PKO Silesia Półmaratonu. W niedzielę 4 października zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej "biegnę dla na rzecz Poli i Jasia".

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym PKO Silesia Marathonu i PKO Silesia Półmaratonu. W niedzielę 4 października zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej "biegnę dla na rzecz Poli i Jasia".

PKO Bank Polski wspiera największe wydarzenia biegowe w całej Polsce, w tym PKO Wrocław Marathon, PKO Poznań Maraton, cykle PKO Rzeszów Biega czy Warszawska Triada Biegowa. W tym roku Bank zorganizował także po raz pierwszy ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach PKO Bieg Charytatywny. Na Śląsku drużyny pobiegły 19 września na stadionie MOSiR w Mikołowie. Dzięki zaangażowaniu uczestników Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Po raz drugi PKO Bank Polski jest partnerem Silesia Marathonu, tym razem jako sponsor tytularny. W ubiegłym roku w biegu wystartowało prawie tysiąc zawodników, a w tym roku organizatorzy liczą, że na starcie stanie 1,5 tysiąca biegaczy, którzy przebiegną m.in. głównymi ulicami Katowic. W wydarzeniu wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

- Wspieramy PKO Silesia Marathon, ponieważ to jedna z największych imprez biegowych na Śląsku. Warto pobiec z nami nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji "biegnę dla Poli i Jasia" i tym samym pomóc chorym dzieciom. Zachęcam również do kibicowania zawodnikom, przed którymi duże wyzwanie - dystans maratoński - Grażyna Krakowska, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

W trakcie zawodów będzie można pomóc dwójce chorych dzieci. 10-letnia Pola urodziła się z wadą serca - niedorozwojem serca prawego (HRHS). Ze względu na pogarszający się stan zdrowia w najbliższym czasie powinna przejść kolejną operację wymiany zastawki w sercu, na którą rodzice gromadzą fundusze. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis. Natomiast 2,5 letni Jaś urodził się z wadą genetyczną, która ogranicza jego rozwój fizyczny i intelektualny. Aby lepiej funkcjonować niezbędny jest specjalistyczny sprzęt m.in. wózek i fotelik samochodowy oraz rehabilitacja. Chłopczyk jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" ze Złotowa. Zaangażowanie uczestników biegu zostanie przeliczone na pomoc finansową - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dwójki dzieci. Kartki "biegnę dla Poli i Jasia" będą do odebrania 2 i 3 października przy biurze zawodów na stoisku akcji oraz w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego (na placu przed Silesia City Center).

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje "biegnę dla..." na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 124 charytatywne akcje biegowe, w których uczestniczyło ok. 43 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,82 mln zł.  W 2015 r. odbyło się już 37 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 580 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

PKO Bank Polski angażuje się w promocję biegania połączonego z dobroczynnością również na Śląsku. W trakcie wszystkich imprez biegowych wspieranych przez PKO Bank Polski w tym regionie prowadzone są akcje charytatywne "biegnę dla...", a każda z nich spotyka się z pozytywnym odbiorem uczestników. W 2015 roku odbyły się podczas Półmaratonu Dąbrowskiego, Maratonu Opolskiego, Pszczyńskiego Biegu Ulicznego, Półmaratonu Bytomskiego i Mikołowskiego Biegu Ulicznego. Przed nami jeszcze Memoriał Jerzego Chromika w Mysłowicach oraz Półmaraton Gliwicki.

W niedzielę 4 października biegacze będą mieli do pokonania trasę 42 km i 195 m. Rywalizacja rozpocznie się i zakończy w Katowicach na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Ściegiennego oraz Chorzowskiej. Zawodnicy pobiegną przez centrum Siemianowic Śląskich, największe ulice Katowic, Mysłowice, a następnie w stronę Doliny 3 stawów i lotniska. Trasa została wyznaczona obok atrakcyjnych miejsc, takich jak Biblioteka Śląska, nowe Muzeum Śląskie czy Willa Fitznera w Siemianowicach Śląskich. PKO Silesia Marathon startuje o godz. 9.00, natomiast o 10.30 wyruszą uczestnicy PKO Silesia Półmaratonu. Trasa tego biegu będzie się częściowo pokrywała z trasą maratonu. Dodatkowo dzień wcześniej, 3 października o godz. 11.00 odbędzie się Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM na dystansie 4,2 km.

Więcej o programie "PKO Biegajmy razem" można przeczytać na stronach:
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

Magdalena Kopcińska

Udostępnij artykuł: