PKO BP: 18 mld złotych dla średnich i dużych firm z Funduszu Gwarancji Płynnościowych

Firma / Gospodarka

PKO Bank Polski udostępni swoim klientom firmowym Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowych o łącznej wartości 18 mld zł.

pieniądze, złotówki
Fot. stock.adobe.com /maciejr23

PKO Bank Polski udostępni swoim klientom firmowym Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowych o łącznej wartości 18 mld zł.

#JakubPapierski: Część proponowanych działań wynika ze zmian w aktualnej ofercie banku, część to efekt realizacji rozwiązań przygotowanych przez rząd #Koronawirus #WspieramyPolskieFirmy #GwarancjeBGK #KredytObrotowy #ŚrednieDużeFirmy @PKOBP @BGK_pl

Fundusz utworzony został przez BGK na pomoc dla średnich i dużych firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Gwarancja pokrywa do 80% kwoty kredytu obrotowego ‒ nowego lub odnawianego.

Gwarancja pokrywa do 80% kwoty kredytu obrotowego

Klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych, utworzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego na pomoc dla średnich i dużych firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Dzięki umowie o współpracy z BGK, PKO Bank Polski udostępni gwarancje o łącznej wartości 18 mld zł – to najwięcej spośród wszystkich banków. Gwarancja pokrywa do 80% kwoty kredytu obrotowego, a maksymalna kwota finansowania dla jednego przedsiębiorstwa objętego gwarancją wynosi 250 mln zł.

‒ Staramy się poszukiwać i wdrażać rozwiązania, które ułatwią naszym klientom funkcjonowanie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Część proponowanych działań wynika ze zmian w aktualnej ofercie banku, część to efekt realizacji rozwiązań przygotowanych przez rząd. Mamy nadzieję, że wszystkie razem będą dobrą odpowiedzią na oczekiwania klientów w czasie pandemii – podkreśla Jakub Papierski, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Jak uzyskać pomoc z Funduszu Gwarancji Płynnościowych

Fundusz Gwarancji Płynnościowych ma na celu pomoc średnim i dużym przedsiębiorstwom dotkniętym skutkami pandemii, które z powodu sytuacji gospodarczej potrzebują dodatkowego wsparcia płynnościowego.

Czytaj także: Zaległości firm sięgnęły 32,6 mld zł w lutym, poprawa w budownictwie

Gwarancje obejmują kredyty obrotowe przeznaczone na zabezpieczenie płynności finansowej. Maksymalna kwota finansowania dla jednego przedsiębiorstwa objętego gwarancją wynosi 250 mln zł, ale nie może przekroczyć dwukrotności rocznego funduszu wynagrodzeń lub 25% łącznych obrotów. Gwarancje pokrywają do 80% kwoty kredytu, przy czym kwota gwarancji wynosi nie mniej niż 3,5 mln zł i nie więcej niż 200 mln zł. Okres gwarancji to maksymalnie 27 miesięcy.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Gwarancją mogą zostać objęte również kredyty udzielane lub odnawiane po 1 marca 2020 r. Z gwarancji mogą skorzystać firmy, które na 1 lutego 2020 roku nie miały zaległości w ZUS, US i banku kredytującym.

Gwarancje mają być udzielane do końca bieżącego roku.

Wniosek klient może złożyć u doradcy, bank pracuje nad udostępnieniem go w wersji online w serwisie transakcyjnym.

Udostępnij artykuł: